İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş, bayramı kutladı…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve Başkan Vekili A.Aytaç Kınay birer mesaj yayınlayarak vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. Başkan Savaş mesajında, bayramların toplumsal dayanışmayı, birlik ve beraberliği doruk noktaya ulaştıran özel günler olduğunu vurgularken duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti.
 
 “Saygıdeğer Hemşehrilerim; Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, toplumsal dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı, kutsal dinimizin en önemli günlerinden birisi olan bir Ramazan Bayramı’nı daha siz değerli hemşehrilerimizle birlikte karşılayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları müstesna günlerdir.
 
Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hayatımızda böylesine önemli bir yer tutan bayram günlerinin bizleri bir arada tutan milli ve dini değerlerimizi korumak, yaşatmak  ve gelecek nesillere aktarmak için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Hoşgörü, dostluk ve merhamet duygularının daha yoğun yaşandığı bayram günlerinde, özellikle büyüklerimizi ziyaret etmenin, bayram sevincimizi onlarla paylaşmanın hepimiz için insanlık görevi olduğuna inanıyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta siz değerli hemşehrilerim olmak üzere tüm ıslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
Başkan Vekili Kınay ise mesajında, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında kardeşlik duygularıyla birbirimize sımsıkı kenetlendiğimiz bayram günlerinin eşsiz fırsat günleri olduğunu belirtirken duygu ve düşüncelerini şu şekilde belirtti. “Saygıdeğer Hemşehrilerim; Toplumsal birliğimizin pekişmesini sağlayan, manevi değerlerimizi daha da hatırladığımız, güzellikleri ve iyilikleri yoğun olarak yaşadığımız, insanlar arasında kardeşlik duygularıyla birbirimize sımsıkı kenetlendiğimiz bir Ramazan Bayramını daha sevinç ve coşkuyla karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan sevgi ve saygının yoğunlaştığı bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her gününe taşıyabilmek için el ele vermeli ve daha çok çaba göstermeliyiz. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde idrak etmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız.
 
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphe yoktur. Başta siz değerli hemşerilerim olmak üzere, tüm ıslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, nice güzel bayramları sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi temenni ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.