İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaş:Çıta yükseltilmeli…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, marka kent kapsamında yer alan Hatay’da çıtanın daha da yükseltilmesi için çalışılması gerektiğini belirtti. Savaş, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri’yi ziyaret ederek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyeliğine seçilmesi nedeniyle kutladı.
 
Adalet Bakanlığına getirilen Sadullah Ergin ve TOBB yönetim kurulu üyeliğine seçilen Kuseyri ile Hatay’ın tarihi bir fırsat yakaladığını ifade eden Savaş, “Kentimizin adının, yapılan hizmetlerle tarihin beyaz sayfalarında yer alması için el ele vererek çalışmalıyız. Marka kent kapsamında yer alan ilimizde çıtayı daha da yükselterek gece gündüz çalışmalıyız. Bunun için sorunları bir an önce çözmeliyiz” diye konuştu.
 
Kentin yol ve çöp sorunun çözümlenmesi için kolları sıvadıklarını belirten Savaş, bu kapsamda 5 Haziranda bir temizlik kampanyası başlatacaklarını kaydetti. çöpün yanı sıra kent içinde yer olan bozuk yolların düzeltilmesi için de çalıştıklarını vurgulayan Savaş, şöyle devam etti: “Amacımız, seçimden önce vatandaşlara verdiğimiz her sözü yerine getirmek. Bu kapsamda kentimizin sorunlarıyla ilgili 9 komisyon kurduk.
 
şuan komisyonlarımız sorunları tespit ediyor. Daha sonra bunların çözümü için din, dil, ırk ayrımı yapmadan takım ruhuyla çalışacağız.” Kuseyri de, ziyaret nedeniyle Savaş’a teşekkür ederek, her çalışmada kendilerine destek veremeye hazır olduklarını belirtti. Tarihi ve doğal birçok güzelliğe sahip Hatay’ın veli nimeti olan turizmden aldığı payın daha da artırılması gerektiğini ifade eden Kuseyri, bunun için kentteki altyapı sorunlarının bir an önce çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir