İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaşlı Antakya’ da…

Kızılay Adana Bölge Müdürü Günay Savaşlı Antakya’ya gelerek kentte olası bir afette yaşanabilecek riskleri en aza indirme konusunda önemli mesajlar verdi.
 
Savaşlı, Kızılay olarak Türkiye’nin çeşitli illerinde uyguladıkları tatbikatlarda neler olması ve herhangi bir afet anında alanların ne şekilde hazırlanması gerektiği hususunda bilgiler verdi.
             Toplantıya Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Jeofizik Yüksek Mühendisi Faik Selçuk Kızılkaya, Antakya Belediyesi Akom koordinatörü Mehmet Elmas, Garnizon Komutanlığını temsilen Yüzbaşı Taner Saykolu, Kızılay Antakya şube Başkanı Mustafa Sevinç, ıl Afet Acil Durum Müdürü Mustafa Halil Yücelen, belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğünü temsilen M.Fatih Yaylalı ve Su-Kanal ışleri Müdürü Mustafa Yıldırım katıldı.
 
              Toplantıda söz alan belediye Başkan Yardımcısı Faik Selçuk Kızılkaya, tarih boyunca deprem, sel gibi birçok doğal afetlere maruz kalmış bir şehir olarak, Kızılay’dan bu tür faydalı bilgiler almanın ve kendi bünyelerindeki Afet Koordinasyon merkezini bu tür faydalı bilgilerle desteklemiş olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Kızılkaya, ıl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Askeri Birlikler, Kızılay ve Belediye bünyesinde kurulan AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) yetkililerinin olası bir doğal afet öncesinde bir araya gelerek bu tür bilgi paylaşımının önemini vurgulayarak toplantıya katılanlara ve Kızılay Adana Bölge Müdürü Günay Savaşlı’ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir