İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savaştan Kandil Mesajı

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 4 Temmuz çarşamba gecesi idrak edeceğimiz mübarek Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında; Kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik için eşsiz bir fırsat olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Berat Kandili’nin tüm ıslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.
 
 
 
Başkan Savaş, mesajına şöyle devam etti; “Yüce Allah’ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan Ramazan Ayı öncesinde Mübarek Berat Kandili’ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Günah, borç ve cezadan kurtulmak gibi anlamlara gelen Berat, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade etmektedir.
 
 
 
Berat Kandili Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat aynı zamanda kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin ve nefret duygularını aşma günüdür. Yaradanın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Nefis ve şeytana, onların hilelerine karşı her zaman hazırlıklı olmayı hatırlama günüdür. 
 
 
 
Başta hemşehrilerim olmak üzere bütün ıslam âleminin mübarek Berat Kandili’ni kutluyor, bu gecenin insanlığın barışına, huzuruna, kardeşliğine ve mutluluğuna vesile olmasını diliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir