İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sayek etkinlikleri başladı…

1-8 Ağustos tarihleri arasında Arsuz beldesinde gerçekleştirilecek olan Füsun Sayek 4. Sağlık ve Kültür Haftası Etkinlikleri görkemli bir açılışla start aldı.
 
Arsuz ıskender Sayek evinde gerçekleşen etkinliklerin açılışına Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.şerefettin Canda, çukurova üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Arsuz Belediye başkanı Fuat Süme ile çok sayıda davetli katıldı.
 
2006’da hayatını kaybeden Türk Tabipler Birliği Eski Genel Başkanı Dr. Füsun Sayek, anısına her yıl düzenlenen etkinlikler, 1800’lerden kalan ‘Kültür ve Müze Evi’ olarak kullanılan Arsuz beldesindeki aile evinde gerçekleştirilecek. Hafta sonu Arsuz’da ıskender Sayek’in evinde gerçekleştirilen Füsun Sayek 4. Sağlık ve Kültür Haftası Etkinlikleri açılışında bir konuşma yapan Prof.Dr. ıskender Sayek, 2007 yılından buyana yapılan Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nin dördüncüsünün bu yıl 1-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini, etkinliklerde konserler, sergiler, toplum söyleşileri, sağlık taraması, çocuklara yönelik sanat atölyeleri ile spor müsabakalarının yer alacağını söyledi.
 
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ilk defa fotoğraf yarışmasının yapılacağı, yarışmanın temasının ‘Kadın ve Sağlık’ olarak belirlendiğin, ifade etti. Her yıl düzenledikleri etkinliklere katılarak kendilerine destek veren, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.şerefettin Canda’ya, çukurova üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alper Akınoğlu’na ve Arsuz Belediye başkanı Fuat Süme’ye ve katılımcılara teşekkür etti. Etkinliklerin açılışında Piyanist Erberk Eryılmaz ile Klarnet Gökberk Eryılmaz sahne aldılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir