İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seferli Köyü’ nde MKÜ Konseri

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, yeni yılın ilk ziyaretini Altınözü MYO ile Seferli köyüne yaptı. MKü Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine yeni atanan öğretim üyeleri ve MKü Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı öğrencileri’nin katıldığı ziyaret Altınözülüler ve Seferli köyü halkı ve Hatay Altınözü Seferli ılköğretim Okulu öğrencileri tarafından coşku ile karşılandı. Seferli Köyü ılköğretim Okulu Müdürü Naci Eşki, konuşmasında, “MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda’nın bu ziyaretinden çok dolayı çok mutluyuz. çalışmalarını yakından izliyoruz.
 
 
 
Bugün burada aramızda oldukları için teşekkür ediyorum” dedi. Köy Muhtarı Mehmet Karagün de, “Rektörümüzün köyümüze onurlandırması bizleri çok mutlu etti” diye konuştu. Rektör Canda ise “Bugün seferli köyünde olmaktan biz de çok mutluyuz. MKü olarak misyonumuz Hatay’ın her karış toprağında var olmaktır. En büyük amacımız; çocuklarımızın, bilgi toplumunun etkin bireyleri olarak, kendi gelecekleri ile birlikte ülkemizin yarınlarını da güvenceye alacak çağdaş bir eğitim ve öğrenim görerek yetişmesidir. Eğitim bizim için her şeyden önce gelir. özlem duyduğumuz çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize daha etkili, daha kaliteli ve günün şartlarına uygun, daha modern ve çağdaş bir eğitim verilebilmesi için biz Mustafa Kemal üniversitesi olarak her türlü desteğe hazırız. MKü Hatay’ın her karış toprağında varlığını sürdürmeye devam edecektir.
 
 
 
Tüm ilçelerimizde okullar açtık. Açtığımız okullarımızın ilçelerimizin kalkınmasına, gelişmesine büyük katkıları olacaktır” dedi. Rektör Canda, çocukların satranç öğrenmesini özendirmek için ziyaret ettiği tüm okullarda öğrencilere satranç takımı hediye ettiğini belirterek, küçük yaştan itibaren satranç öğrenen bireylerin, yaşamdaki olayları da düşünerek hareket edeceklerini söyledi. Ziyaret esnasında Prof. Dr. Sevda Askerova yönetiminde MKü Mustafa Yazıcı Konservatuvarı öğrencileri müzik dinletisi sundular. Seferli ılköğretim Okulu Anaokulu öğrencilerini de ziyaret eden Rektör Canda minik öğrencilere de satranç takımı hediye etti. Rektör Canda ve öğretim elemanları köy içerisinde gezerken bir Zeytinyağı fabrikasını ziyaret ederek yanında bulunan öğretim elemanlarına defne sabununun üretim şeklini gösterdi. Daha sonra köy halkına veda ederek Altınözü MYO’na hareket etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir