İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şehidimizin ısmi MKÜ’ de Yaşatılacak…

Mustafa Kemal üniversitesi  7 Aralık 2009 tarihinde Menfur Saldırı Sonucu Tokat’ ta şehit Düşen Askerlerimiz için Senato toplantısı düzenlendi. ıskenderun Mühendislik Fakültesi’ nde yapılan toplantı sonrasında üniversite Senatosu adına Rektör Prof. Dr. M. şerefettin Canda tarafından “Mustafa Kemal üniversitesi Senato Bildirisi” okundu.
 
 Senato Bildirisi metni şöyledir : “Mustafa Kemal üniversitesi Senatosu, 7 Aralık 2009 tarihinde Tokat ıli Reşadiye ilçesinde 7 askerimizin şehit edilmesi ve 3 askerimizin de yaralanması olayını değerlendirmek üzere 09 Aralık 2009 tarihinde olağanüstü gündemle toplanarak aldığı kararları Yüce Türk Ulusu ile paylaşma gereksinimi duymuştur.
 
 Türkiye Cumhuriyeti’nin huzur ve güvenliğini korumakla görevli Güvenlik Güçlerimize karşı yapılan bu haince saldırı, terörün ve terör örgütlerinin ülkemizin Bölünmez Bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin Temel Niteliklerine ve Devletimizin üniter Yapısına yönelik gizli amaçlarını gerçekleştirme doğrultusundaki sonuçsuz kalmaya mahkum çabalarının açık göstergesidir. 
ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bu süreçte, artan terör saldırıları toplumsal barışı zedelemekte, tüm ulusun tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Terör örgütlerinin, üzüntüde ve sevinçte ortak duyguları paylaşan Yüce Türk Ulusunu bölmeyi ve parçalamayı amaçlayan, insanlık dışı yüzleri bir kez daha ortaya çıkmıştır. 
ülkemizin Huzur ve Esenliği için gece gündüz demeden çalışan Güvenlik Güçlerimize karşı yapılan bu haince saldırıyı planlayan, destekleyen ve gerçekleştiren iç ve dış odakları nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.
 Vatan için yaşamını gözünü kırpmadan feda eden aziz şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Ulusuna başsağlığı diliyor, yaralanan Gazilerimizin bir an önce sağlığına kavuşmalarını diliyoruz.
 
 Mustafa Kemal üniversitesi olarak, vatana hizmet etmek üzere yetiştirdiğimiz mezunumuz Fatih YONCA’nın vatani görevini yapmakta iken şehit olması Mustafa Kemal üniversitesi mensuplarını derinden üzmüştür.
 üniversite senatosu olarak şehidimizin adını sonsuza kadar yaşatmak üzere Mezunu olduğu üniversitemiz ıskenderun Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü Laboratuarına “şehit Jandarma Er Fatih Yonca Laboratuarı” adı verilmesini kararlaştırmıştır.
 “Mustafa Kemal üniversitesi Senatosu” olarak, Demokratik ve Laik Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarının korunması kararlılığımızdan, ülkemizin Bölünmez Bütünlüğüne yönelik iç ve dış odakların yaratığı tehlikelere karşı üzerimize düşen görevi yapma bilincimizden ve vatanımızı her türlü tehlikelere karşı savunma cesaretimizden asla ödün vermeyeceğimiz, üzerimize düşen görevleri sorumluluk bilinci içerisinde sonuna kadar yerine getireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.