İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şehir içinde arıtma hep sorun…

 
 Arıtma Tesisinin etrafa yaydığı kötü kokunun giderilmesi için takılan Blowier adındaki sistemin çıkardığı ses yüzlerce kişi tarafından protesto edildi. Gece saatlerinde vatandaşların Tesisin önünde toplanmaya başlamasıyla birlikte başlayan eylem, olay yerine Belediyenin iki Başkan Yardımcısının gelmesiyle sona erdi.
 
Tesise takılan sistemin 24 saat boyunca 20 günden bu yana çalıştığını ifade eden vatandaşlar, sistemin etrafa yaydığı sesin çekilemez olduğunu söylediler. 20 günden bu yana bu sorunun giderilmesini beklediklerini anlatan vatandaşlar, “Belediyeye gerek sözlü, gerekse yazılı bildirimde bulunduk. Buna rağmen bu soruna çare getirilmedi. Bu nedenle burada toplanıp sesimizi duyurmak istedik” dediler.
 
OLAY YERıNE YETKıLı GELMESı ıSTENDı
 
Arıtma Tesisine Belediye yetkililerinden isimlerin gelmesini isteyen vatandaşlar, yetkili isimler gelene kadar dağılmayacaklarını tesisteki görevlilere söylediler. Her geçen dakika artmaya devam eden kalabalık karşısında telefonlarına sarılan tesis görevlileri yetkili isimlere ulaşmaya çalıştılar. Ancak ilerleyen gece saatlerinde yetkililer ulaşmak kolay olmadı.
 
Olay yerine önce polis geldi. Polis ile vatandaş arasında 30 dakikaya varan karşılıklı sorun anlatma ve dinleme yaşandı. Olay yerine Arıtma Tesisi Müdürünün gelmesi bekleniyordu ancak öyle olmadı. Yaklaşık 45 dakikalık bir beklemeden sonra Tesislere Belediyenin iki Başkan Yardımcısı Raci Coşkuner ve Faik Selçuk Kızılkaya geldiler.
 
SORUN BıR KAç GüN ıçıNDE çöZüLECEK SöZü VERıLDı
 
Toplanan kalabalığın sorularını yanıtlayan Belediye Başkan Yardımcısı Raci Coşkuner ve Faik Selçuk Kızılkaya, söz konusu sesi çıkaran aletin Arıtma Tesisinde var olan kötü kokunun giderilmesi için takıldığını ve bu sese o aletin neden olduğunu söylediler.
 
Blowıer adındaki sistemin çıkardığı sesin rahatsızlık verici olduğunu kabul eden her iki isim, “Söz konusu sorunun farkındayız. Daha önce de sizlerin yaptığı müracaatları değerlendirdik. ılgili firma ile görüşerek sorunun giderilmesi için çalışma başlattık.
 
Koku artık olmayacak. Söz konusu sesin giderilmesi için de yalıtım çalışması yapacağız. Bu sorun sadece birkaç gün içinde çözülecek” dediler. Bu konuşma ardından rahatlayan vatandaşlar her iki yetkili isime teşekkür ederek dağıldılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir