İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şehit Üçyıldız Adına Okul…

     Antakyalı ışadamı Ali üçyıldız’ın oğlu şehit Tabip Teğmen Hakan üçyıldız adına, yaptıracağı 16 derslikli okulun temeli törenle atıldı.
 
      Turunçlu Beldesi Mustafa Kemal ılköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen temel atma törende konuşan şehit Tabip Teğmen Hakan üçyıldız’ın babası işadamı Ali üçyıldız, tek oğlu Hakan’ın vatan uğruna şehit vermenin gururunu yaşadığını belirterek, yaptıracağım okulla onun adını sonsuza dek yaşatacağım içinde mutluyum” dedi.
 
Ben okuyamadım… 
 
     üçyıldız çocukluğunda hep okumayı ve büyük adam olmayı istediğini belirterek, “Ben Turunçlu beldesinde doğup büyüdüm. Okumayı çok istedim ama kısmet olmadı. Bu yüzden içimde hep bir okul yaptırma isteği vardı. Bunu Hakan’ımla da paylaşırdım. Oğlum bana, “Baba sen yaşlandın, sen okul yaptıramazsan ben yaptırırım” derdi. Ama bu günleri görmek ona nasip olmadı. Vatan sağ olsun” dedi.
 
 şehidimizin adı sinemize kazınmıştır…
 
     çok özel bir eğitim yuvasının temelini atmak için bir araya geldiklerini belirten Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, “Bu vesileyle bu toprakların vatan olmasında, vatan olarak muhafaza edilmesinde mücadele ederken toprağa düşen tüm şehitlerimizin rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum ve ailelerine de sabırlar diliyorum.
 
      şehidimiz Tabip Teğmen Hakan üçyıldız’ın adı milletimizin sinesine sonsuda dek yaşamak üzere yazılmıştır. Aynı zamanda eğitim yuvamıza isminin verilmesi çok örnek teşkil edecek bir davranıştır. Bu yüzden şehidimizin ailesine teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
 Hayırseverlerin eğitime katkısı yüzde 29 …
 
    Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’te Hatay’da hayırseverlerin eğitime olan katkılarının yüzde 29’a ulaştırdığını belirtti. Hayırsever bakımından çok şanslı bir olduklarını yüzde yüz eğitime destek kampanyası dahilin de 2008 sonuna kadar Hatay’da bin 931 derslik yapıldığını bunun da 576 tanesini hayırseverlerin yaptığını belirterek, şehit Hakan üçyıldız’a rahmet ailesine de başsağlığı diledi.
 
Temeli birlikte attılar …
 
    Törende daha sonra 16 derslikli şehit Hakan üçyıldız ilköğretim okulunun temelini Vali Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı R.Orhan Bakırcı, Antakya belediye Başkanı Lütfü Savaş ve şehit’in babası Ali üçyıldız birlikte attılar.
 
    Tören konuklara verilen mini kokteylle sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir