İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şehitlerimize Ağlıyoruz

Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu şube Başkanı Recep Tuncay’ “Hakkari’nin Irak sınırındaki ilçesi şemdinli’nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olması, 16 askerimizin de yaralanması yüreklerimize kor bir ateş gibi düştü. Bugün Türk milleti olarak yastayız.” 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Türkiye’de Terörün, verilen tavizler neticesinde son yıllarda büyük bir tırmanışa geçtiğini ifade eden Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu şube Başkanı Recep Tuncay, “Terörü ve teröristleri şımartanlar bu karanlık fotoğrafın mimarlarıdır. Artık sözün bittiği yerdeyiz. ıktidarın açılım saçmalığının sonuçlarını bugün hep birlikte görüyoruz. Açılımla birlikte teröre en ufak bir darbe vurulamadığı gibi, terör ivme kazanmıştır. Teröristler elini kolunu sallayarak ülkemize girmiş, kahramanlar gibi karşılanmıştır. Bu yüz kızartıcı ve belleklerden silinmeyecek tablonun ardından da tavizler peşi sıra gelmiştir. Anayasa çalışmaları çerçevesinde ana dilde eğitim talebi bugün çok daha yoğun dillendirilirken, Kürtçe’de seçmeli ders olmuştur. Bugün bölücü örgütün taleplerinin gerçeklemesi yolunda büyük adımlar atılmaktadır.” dedi.
 
 
 
Terörün ve teröristlerin hiç durmayacağının ise aşikâr olduğunu vurgulayan Tuncay, Verilen her tavizin terörün daha da artması, kanın daha çok akması sonucunu doğuracağını söyledi.
 
 
 
Recep Tuncay yazılı olarak yaptığı açıklamada, “ıktidar teröristlerin taleplerine kulak vereceğine, terör belasına bir an önce son vermelidir. Bugüne kadar terör karşısında etkin bir siyaset yapamayanlar, teröristlerle masada uzlaşmaya çalışanlar, terörist başına ev hapsine sıcak bakacak kadar kendini kaybetmiş olanlar akıllarını başına almalıdır. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya, bu ülkeyi bölük pörçük etmeye, insanlarımız arasında ayrılık tohumları ekmeye çalışanlara en sert cevap verilmelidir. Terörün kökünü kurutmak için harekete geçilmeli, terörü azdıran adımlar ivedilikle durdurulmalı, devlet etkisini, gücünü bu çapulculara göstermelidir.” ıfadelerini kullandı.
 
 
 
PKK Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir
 
 
 
Terör örgütü PKK’nın Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi olmadığını dile getiren Tuncay, PKK’nın taleplerini Kürt vatandaşlarımızın talepleri olarak algılamaktan vazgeçilmesi gerektiğini savundu. Tuncay açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi; “Terör; Türk, Kürt ayrımı yapmadan ocakları yakmakta, anaları, babaları evlatsız bırakmakta, bu ülkenin tam kalbine hançer saplamaktadır. Bu nedenle teröristleri, teröre hizmet edenleri, onlara destek verenleri, teröristlerin TBMM’de sözcülüğünü yapanları, bu ülkenin evlatlarına hainlik edenleri muhatap almak bu ülkeye yapılacak en büyük ihanet olur. Memleket evlatları bir bir şehit edilirken, teröristle müzakere bu millete ve şehitlerimize hakarettir.
 
 
 
 Türkiye bugün tarihinde hiç görmediği olaylara tanıklık ediyor. ımralı’dan talimatlar veriliyor, TBMM’de teröristlere çanak tutuluyor, teröristlerin taleplerini karşılamak için büyük enerji harcanıyor. Ancak bilinmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük ve güçlüdür. Türk milleti bu ülkeyi çapulculara bırakmayacak kadar vatan sevdalısıdır. Yaşanan bu rezalet son bulacak, bin yıllık kardeşliğe leke sürmeye çalışan çapulcular Kandil’de kustukları kanda boğulacaktır. 
 
 
 
Artık yeter! Ocaklara ateş düşmesin. Fidanlarımız solmasın. Bizler analarımızın, babalarımızın bir damla gözyaşı dökmesine dayanamayız. Basiretli bir politika sergileyemiyorsanız, terörün üstesinden gelemiyorsanız ‘bu işi beceremedik’ deyin ve gereğini yapın. Unutulmasın ki; bu ülkenin cesur ve kararlı adımlara ihtiyacı vardır. 
 
 
 
Türk Eğitim-Sen olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı; yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir