İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Selahattin Altınöz Tekrar Aday…

CHP’den tekrar Dursunlu Belediye Başkanlığı için aday olan Selahattin Altınöz, beldede kalıcı hizmetler yaptığını vurguladı…
 
Dursunlu’yu köyden çağdaş belediyeye dönüştürdük…
 
CHP’den tekrar Dursunlu belediye başkanlığı için aday olan Selahattin Altınöz, görevi süresince beldeye kalıcı hizmetlerde bulunduğunu ifade etti.         Beldeyi köyden çağdaş bir belediyeye dönüştürdüklerini ifade eden Dursunlu Belediye Başkanı Salahattin Altınöz, göreve geldiği gün, geçmişte yolu, suyu olmayan bir belediye devraldıklarını söyledi, kendilerinin en önemli silahlarının dürüstlük olduğunu belirtti ve “Geçmiş dönemlerde belediye de bir çivi bile çakılmamış, yollar çok kötüydü, su yoktu. çıkar amaçlı ilişkiler en üst seviyede idi. Biz geldiğimizde tüm bunları değiştireceğimize ve öncelikle dürüst bir yönetimle beldemizi yöneteceğimize söz verdik, göreve böyle başladık” dedi.
 
Göreve geldiklerinde belediyenin temizlik yapacak kazma küreği bile olmadığını ifade eden Başkan Salahattin Altınöz, var olan sorunları tek tek çözdüklerini söyledi.
 
10 yıl önce belediyenin ortalama, eski parayla 68 milyar olduğunu ifade eden Altınöz; “10 yıl önce, SSK’ya,Tedaş’a borçlar, özel idare borçları ve çeşitli borçlar olmak üzere yaklaşık eski para ile 68 milyar borcumuz vardır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yılmadık ve gönüllü çalışarak örnek bir belediyeye ulaştık” şeklinde konuştu.
 
Başkan Altınöz, iki dönemdir alt yapıya önem verdiklerini ve bu konuda önemli mesafeler kaydettiklerini, kanalizasyon boruları döşediklerini, ayrıca beldenin yüzde 90’ına parke taşı döşediklerini bildirdi. Beldede iki içme suyu kuyusu açtıklar, buradan 24 saat su aktığını, tam aydınlatmalı spor tesisi kurduklarını, kültür merkezi ve kütüphane kurduklarını söyleyen Altınöz, örnek bir mezarlık kompleksi kurduklarını da ifade ederek, “Bizler tüm Antakya’ya örnek bir mezarlık kompleksi kurduk. Mezarlık hizmetlerimizde mezarlığın açılması, ambulans hizmeti, briket, beton vs tüm hizmetleri ücretsiz sunuyoruz. Ayrıca mezarlığımıza istinat duvarı çekerek çevre düzenlemesi yaptık” dedi.
 
Hıdırbeydeki çevre düzenlemesi örnek alınacak…
 
Dursunlu Belediye Başkanı Salahattin Altınöz, beldede bulunan asırlık çınar ağacı çevresinde bir düzenleme yapacaklarını ve bu düzenleme ile hem tarihe sahip çıkacaklarını hem de yerli turistleri beldeye çekeceklerini ifade ederek, çalışmanın Hıdırbey’deki çevre düzenlemesi gibi örnek olacağını söyledi.
 
Gelecek dönem eksiklikleri tamamlayacağız…
 
Başkan Altınöz, gelecek dönemde var olan eksikleri tamamlayacaklarını ifade ederek, Dursunlu beldesinin kültür sanat olmak üzere var olan tüm eksiklerini tamamlayacaklarını ve hoşgörü ve barışı örnek bir belediyecilikle pekiştireceklerini söyledi. Başkan Altınöz gelecek dönemde 3 mahallede taziye evi, çok amaçlı spor alanları, çocuk parkları, Atatürk mahallesine ilköğretim okulu gibi önemli projelere imza atacaklarını sözlerine ekledi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir