İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seracılık gelişmeli…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret ederek ilimiz Hatay’ın ihracat alanındaki çalışmaları ile ilgili bilgi veren Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze ıhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, Hataylı ihracatçıların çalışkanlığına dikkat çekerek, dünyanın dört bir tarafında hemen her sektörde Hataylı iş adamlarına rastlayabilmenin mümkün olduğunu söyledi.
 
Bu çerçevede pazar paylarını her geçen gün arttıran Hataylı ihracatçı işadamlarının dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen 2008 yılını da yüzde 21’lik bir artışla kapattıklarını hatırlatan Kavak, ilimiz Hatay’ın nakliye ve ambalaj sektöründeki başarılarından söz ederek, “Sayın Valim nakliye ve ambalaj konusunda çok iyi durumdayız. En büyük sorun üretim alanında yaşanan sıkıntı.
 
Hataylı ihracatçıların 2008 yılında yaptığı 460 milyon dolarlık ihracatın ancak yüzde 10’nu civarındaki bir payı kendi öz mallarından karşılıyor. Gerisini Türkiye’nin dört bir tarafında yetişen ürünlerden sağlayabiliyor” dedi. ıhracatın Hatay ili için lokomotif görevi gördüğünün altını çizen işadamı Kavak, ihracattan beslenen diğer sektörlere dikkat çekti ve üretim konusunda planlı, programlı bir çalışma başlatılmasının gerekliliğine vurgu yaptı.
 
Seracılık geliştirilmeli…
 
Hatay Valisi Lekesiz’in konuya ilişkin sorularıyla şekillenen ve genişleyen Kavak’ın açıklaması, ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında da sıkça dile getirdiği seracılık ile devam etti. ılimiz Hatay’da seracılık çalışmalarının bir an önce başlatılması gerektiğine dikkat çeken Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze ıhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, bu alan ihracatın olmazsa olmazı olduğunun altını çizdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.