İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şerefsizlik!…

Hollanda’ nın en büyük turizm şirketinin yeni başlattığı reklam kampanyasında kullandığı afişlerde, Atatürk’ün para üzerindeki fotoğrafıyla, bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, gurbetçileri ayağa kaldırdı.
 
Tepkiler üzerine Hollandalı şirket, herhangi bir art niyet taşımadıklarını ve afişleri toplattıklarını açıkladı.
 
Hollanda’ nın büyük tur operatörleri arasında yer alan ‘D-Reizen,’ son reklam kampanyasında Türklerden büyük tepki çekti.
 
ülkenin dört bir köşesinde sokak ve caddeleri süsleyen reklam panolarında asılan afişlerde bikinili kızın baş kısmına Atatürk resminin yerleştirilmesi tepkiyle karşılandı.
 
“D Reizen bu resimle Atatürk’e hakaret etmiştir” diyerek reklam kampanyasına tepki gösteren Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yılmaz çalışkan “D-Reizen böyle büyük bir yanlışı nasıl yapar anlamış değiliz. Reklam panolarındaki afişlerin derhal kaldırılması gerekir” diyerek, D-Reizen’ı eleştirdi.
 
ART NıYETLE YAPMADIK, AFışLER KALDIRILACAK
Konu hakkında görüşmesi yaptığımız D-Reizen’in Ticari ışlerden Sorumlu Genel Müdürü Ton Vendrig, “ınanın herhangi bir art niyetle bunu yapmadık. Normalde bu reklam afişleri ocak ayının sonuna kadar asılı kalacaktı. Gelen tepkiler üzerine afişleri kaldırma kararı aldık. En geç üç gün içerisinde bu afişler kaldırılacaktır” diyerek tüm Türklerden özür diledi.
 
 
 
hurriyet.com.tr

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir