İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Serinyol’ da esrar operasyonu

Serinyol Beldesi kırsalında 20 ayrı bölgede yapılan operasyonlarda esrarın hammaddesi olan 40 bin kök dişi hint keneviri ile 200 Kg kubar esrar ele geçirilirken 1 kişi de gözaltına alındı. HATAY ıl Jandarma Komutanlığı Amanos dağlarını karış karış tarayarak zehir tacirlerine göz açtırmıyor.
 
Yaptığı üst üste başarılı operasyonlarla zehir tacirlerine darbe üzerine darbe vurmaya devam eden Jandarma, son olarak Serinyol beldesi kırsalında yaptığı operasyonda esrar yapımında kullanılan 40 bin kök dişi hint keneviri ile birlikte 200 Kg kubar esrar ele geçirdi.
 
Amanos dağları karış karış taranıyor Edinilen bilgiye göre Amanos Dağlarında esrar yönelik çalışmalarını sürdüren Merkez ılçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Antakya’ya bağlı Tahta Köprü, Kışlak ve Uzunalıç Köylerinin kırsallarında bulunan 20 ayrı bölgede esrar tarlalarına rastladı. Buralarda yapılan operasyonlarda esrarın hammaddesi olan 40 bin kök dişi hint keneviri ve 200 Kg Kubar esrar maddesi ile geçirildi.
 
Yakılarak imha edildi kaçakçılığına Tahtaköprü, Kışlak ve Uzunalıç köylerinin kırsalında ele geçirilen Hint kenevirleri Serinyol Jandarma Karakolunda yapılan işlemlerin ardından belde çöplüğünde yakılarak imha edildi. öte yandan Tahtaköprü Köyünde yapılan operasyonda daha önce hint keneviri ekmekten 5 ayrı sabıkası bulunan ı.ı. isimli şahıs gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.
 
PKK ile bağlantısı araştırılıyor Ele geçirilen 200 Kg kubar esrar maddesi de incelenmek üzere Adana Bölge Jandarma Laboratuarlarına gönderildi. Amanos dağlarında PKK terör örgütü ve esrar kaçakçılarına karşı operasyonların hız kesmeden devam ettiğini belirten yetkililer, yakalanan hint kenevirlerin ve esrar maddelerinin PKK terör örgütü ile bir bağlantısının olup olmadığını araştırıldığını ifade ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir