İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sertel; Takipçisi Olacağız…

Antakya Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, Antakya’ da düzenlenen operasyonla Polis tarafından gözaltına alınan 10 arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediler.
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın toplantısında, dönem Sözcüsü Esra Sertel’in yaptığı konuşmada 26 Aralık Cuma günü sabahı saat 06.00 sularında hukuksuz bir şekilde DEKSAD kurucu başkanı Hisameddin çalış, DEKSAD başkanı Mehmet Güzel ve dernek yöneticileri, Dicle Haber Ajansı muhabiri ve Anta Haber Ajansı moderetörü Murat Altınöz’ün  keyfi bir şekilde  göz altına alındıklarını iddia etti.
 
Platform sözcüsü Esra Sertel, AKP iktidarını korku imparatorluğu inşa etmekle suçladığı konuşmasında tepkilerini şöyle dile getirdi:“Adresleri ve tüzel kişilikleri belli olan ve toplumun saygınlığını kazanan bu kişilerden Hisameddin çalış’ın evinin kapısı çilingir ile açılmak suretiyle habersiz girildiği ve gazeteci Murat Altınöz’ün kendisi evde olduğu halde zil çalınmadan, kapı tıklanmadan evine zorla girilmeye çalışıldığı, kapının kırılmak istendiği tespit edilmiştir. Bilgisayarlar, cep telefonları, kitaplar, kişisel eşyalar hatta Cumhuriyet Gazetesi’nin ekleri suç delili olarak alınmıştır.
 
AKP hükümetinin anti demokratik uygulamalarının korku imparatorluğunu inşa etmeye yönelik bu durumu ilimizde de kendini göstermiştir. Demokratik açılım safsataları ile halkı aldatan siyasi iktidar bu ve buna benzer sindirme operasyonlarını toplumun her kesimine yaymaktadır. Sözüm ona 12 Eylül’ü yargılamak üzere anayasa değişikliğine gitmek isteyen AKP hükümeti, 12 Eylül’ün daha gerisine giderek baskı ve sindirme politikalarını devam ettirmektedir. Bizler Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olarak bu anti demokratik uygulamaların derhal sona erdirilmesi ve göz altına alınan tüm arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını talep ediyor ve  bu işin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir