İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Servisçiler dertlerini paylaştı…

Hatay Servisçiler derneği başkanı Mevlüt Aktaş; AGC’ de düzenlediği basın toplantısında önce basın mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkür etti. Derneklerinin kurulmuş olduğu tarihten itibaren öğrenci servisi esnafına hizmet verdiğine işaret eden Başkan Aktaş; son dönemde yenilenen yönetimle birlikte sorunlara karşı daha ciddi mesai harcayarak öğrenci servisi esnafının sorunlarının çözümüne yönelik daha aktif çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
 
Aktaş konuşmasını özetle şöyle sürdürdü; “Sorunlarımızdan en büyüğü olarak görünen öğrenci taşıma işine şimdiye kadar bir standart getirilememiş olması, özellikle öğrenci taşıyan araçlardaki öğrenci taşıma yönetmeliğine ve trafik kanununa aykırı olarak servislerde istihad haddinden fazla öğrenci taşınması. 
 
öğrenci taşıma yetkisine sahip olmayan şahısların öğrenci taşıması, okul giriş çıkış saatlerin trafik yoğunluğunun bulunduğu saatlere rastlaması, okul önlerinde sağlıklı şekilde öğrenci indirip bindirilecek ve servislerin bekleyebileceği uygun bir yerin olmaması, öğrencilerin adreslerinden alınırken öğrenci velilerin alınış saatlerine yeteri kadar özen göstermemesi.
 
2009/2010 Eğitim ve öğretim yılında bu kronikleşmiş sorunların çözümüyle ilgili bir sivil toplum örgütü olarak özellikle Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ nde bulunan ilgili birimlerle koordineli şekilde çalışmalarımız hız kazanmıştır.”
 
ışte bu sorunların çözümüyle ilgili “öğrenci taşıma işinde standart oluşturulması çalışmalarımız servis şoförü arkadaşlar ve servis işiyle uğraşan şirketlerle günlük ve haftalık olarak bir standart oluşturulması için çabalarımız devam etmektedir. öğrenci servisi yapan esnafın araçlardaki istihad haddinden fazla öğrenci taşımasıyla ilgili kontrollerimiz sürmekte ve tespit edilen araçlar derhal yetkili birimlere bildirilmektedir. Yine aynı şekilde servis taşıma yetkisi bulunmayan şahıslar ve araçlar derhal yetkili birimlere bildirilmektedir.” diye konuşan Aktaş;
 
“Milli Eğitim Müdürlüğü’ yle okul giriş çıkış saatlerinin düzenlenmesi ve okul önlerinde araçların sağlıklı şekilde öğrenci indirip bindireceği, servislerin bekleyebileceği yerler ile ilgili en geç yarı yıl tatilinden sonra bir sonuç almayı ümit ediyoruz. öğrencilerin adreslerinden alınırken velilerin servis saatlerine özen göstermesiyle ilgili gerek servis şoförleri gerekse bağlı bulunduğu firmaları aracılığıyla öğrenci velileri devamlı suretle uyarılmaktadır.” dedi.
 
Aktaş sözlerini şöyle bitirdi; “Temennimiz öğrenci servislerininde eğitim ve öğretimin bir parçası olduğunun kabul edilmesidir.Gerek Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı gerekse Milli Eğitim Müdürlüğü’ nde bulunan ilgililere huzurlarınızda bize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerimizi arz ederiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir