İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Servislere ayrıcalık…

Antakya Belediyesince kentin öncelikli sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri adına kurulan komisyonlardan biri olan “öğrenci Servisleri Komisyonu” Antakya Belediyesi Encümen salonunda bir araya geldi.
 
Toplantıya Antakya Belediyesi’ni temsilen Belediye Meclis Başkan Vekili Halil ıbrahim Yelkaya, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Hasan Açan, Belediye Trafik Amiri Mustafa Bayırlı, Hatay Emniyet Müdürlüğü’nü temsilen Trafik Denetleme şube Müdürü Ender Doğan, Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Halil Osmanoğlu, öğrenci Servisleri ve şoförler Derneği Temsilcileri katılım gösterdi.
 
Komisyon toplantısında öğrenci servislerine trafik kurallarına uymaları konusunda genel hükümler anlatıldı. Komisyonun ayda bir kez bir araya gelerek genel durum değerlendirmesi ve öğrenci servisleri ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayet, istek ve önerilerin değerlendirilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca öğrenci servisi taşımacılığı yapan şoför ve rehberlere Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü’nce eğitim semineri verilmesi ve bu seminer sonunda öğrenci servis şoförlerinin ve rehberlerinin “Eğitim Sertifikasına” hak kazanması, bu sertifikaları olmayanlara çalışma izni verilmemesi kararlaştırıldı.
 
Yine Antakya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden “Güzergâh ızin Belgeleri’ni” almayan öğrenci servislerine çalışma izni verilmeyeceği vurgulanırken, özellikle önümüzdeki günlerde okulların açılacak olması münasebetiyle Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi’nce sıkı denetimler uygulanacağını, belirlenen kurallara uymayanlara yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir