İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SGK Bürokrasiyi Rahatlattı…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt ve şube Müdürlerini makamında kabul etti.
 
Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Sosyal Güvenlik Haftası nedeni ile makamına yapılan nezaket ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Türkiye’de uzun zamandan beri sosyal güvenlik ile ilgili farklı uygulamalar yapıldığını ve bu uygulamalardan dolayı sürekli problemler yaşandığını söyledi.
 
Sosyal güvenlik kurumu ve bunlara bağlı hastanelerin birleştirilmesi ile birlikte bürokraside ciddi azalmalar olduğunu ifade eden Miroğlu, “eskiden emekli olmadan emeklilik maaşı alanlar ve öldüğü halde maaş almaya devam eden insanlar vardı. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı birleşince insanlar arasındaki ayırımlarda ortadan kaldırılmış oldu” dedi. Miroğlu, SGK ıl Müdürlüğünde en önemli sıkıntının hizmet binası olduğunu ve arsa sorunu giderildikten sonra gerekli hizmet binasının yapılacağını ifade etti.
 
MıROğLU: PARMAK ıZı UYGULAMASINI KALDIRABıLıRıZ
 
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Miroğlu, parmak izi uygulaması ile ilgili soruya, “Bazı sendikalar, valilik personelinin giriş ve çıkışlarında yaptığımız parmak izi uygulamasının hak ihlali olduğunu iddia ediyorlar. Parmak izi almak eğer hak ihlali ise bizler bu uygulamayı kaldırabiliriz. Ama böyle bir uygulamanın ne gibi bir hak ihlali olduğunu anlamış değilim. Burası bir devlet kurumu olduğu için, giriş çıkışların kontrol edilmesi şart. Eğer parmak izi hak ihlaline giriyorsa, bizlerde bunun yerine giriş çıkış kontrolünü imza ya da görüntü ile yaparız”
 
SGK ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, sosyal güvenlik kurumlarının insanlar arasındaki bir takım farklılıkları ve kayıt dışı istihdamı ortadan kaldırmak için birleştirildiğini belirtti. Camkurt, yılsonuna kadar da tüm ilçelerdeki Sosyal Güvenlik Merkezlerini kurarak en ufak bir ödeme ve benzeri işlemler için merkeze kadar gelmelerine gerek kalmayacağını bildirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir