İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SGK yeniden yapılanıyor…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, ülkemizde Sosyal Güvenlik Sistemi’nin son yıllarda devrim niteliğinde alınan kararlarla yeni bir yapılanma sürecine girdiğini söyledi.
 
Camkurt, Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası salonunda, her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri 5. koordinasyon toplantısına Adana, Kilis, Gaziantep, şanlıurfa, Hatay, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş, Niğde ve Karaman SGK ıl Müdürlerinin katıldığını bildirdi. Toplantıların bölgesel düzeydeki sorunların ortak akılla çözümü ve çözülemeyen sorunların ise kurum başkanlığına aktarılması için son derece yararlı olduğunu ifade eden Camkurt, şöyle devam etti:
 
 “ülkemizde Sosyal Güvenlik Sistemi son yıllarda devrim niteliğinde alınan kararlarla yeni bir yapılanma sürecine girdi. Vatandaşlarımıza daha iyi, kaliteli, hızlı ve standart hizmet sunabilmek amacıyla farklı sosyal güvenlik kuruluşları Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirildi. Kurumsal yapılanması ise 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunuyla sağlanmıştır.”
 
Toplantıda, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin konular ve teşkilatlarının yeniden yapılandırılma sürecinin hızlandırılması, uygulamada birlikteliğin sağlanması, karşılaşılan sorunların çözümü, iller arası eşgüdümün sağlanması, verimliliğin arttırılması, daha hızlı, etkin ve kaliteli hizmet veren bir kurum oluşturulması ile ilgili konular ele alındı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.