İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sigara içmek yasak…

    Dün itibariyle yurdumuz genelinde olduğu gibi ilimiz Hatay’da da başlayan kapalı mekânlarda sigara içme yasağına ilişkin bir açıklama yapan Yeşilay ıl Temsilcisi Hidayet şişkin 19 Temmuz günün insan sağlığı için milat olacağına inandıklarını söyledi.
 
      Antakya öğretmen Evinde Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen şişkin, “19 Temmuz günü bildiğiniz gibi yurdumuz genelinde hayırlı bir yasak başladı. Aslında yasaklar sevimsiz olur o bakımdan ben buna yasak demiyorum. Bu memleketimizin kirli havadan temizlenmesi, is kokuları yerine tertemiz ortamlarda yemek yeme ve eğlenme imkânı bulacağımız günlerin başlangıç günüdür diye kabul ediyorum” dedi.
 
    Yasaya sahip çıkmanın herkesin görevi olduğunun altını çizerek konuşmasını sürdüren şişkin, “çok büyük paralara sahip olan Tütün endüstrisi yasanın uygulanmaması için her türlü baskı ve hile faaliyetlerinde bulunabilmektedirler. Bu gün Avrupa Birliğinde 6 ülke, bizden daha önce davranarak, vatandaşlarını sigaradan korumak için tedbirler almıştır.
 
     Tüm dünya da bu tedbirler hızla yayılmaktadır. Bu yasaya sahip çıkmak, sosyal sorumluluğu olan herkesin en öncelikli görevlerinden olmalıdır. Amaç yasakla ceza kesmek değil, hiçbir canlının yemediği tütünün zararından insanlarımızı korumaktır. Yeşilay, Tam Dumansız Türkiye için elinden geleni yapmaktadır.
 
    Yeşilay 0216 444 10 16 nolu telefonla 5727 sayılı “Tütün ürünlerinin Zararlarının önlenmesi Ve Kontrolü “ hakkındaki yasa ile ilgili bilgiler vermektedir. www.yesilay.org.tr internet adresinden ayrıca faydalanmanız mümkün olup, Dumansız bir Türkiye içinde, dumansız ve temiz bir Hatay olması en büyük arzumuzdur.
 
     Halkın desteği olmadan hiç bir yere varmak mümkün değildir, halkımızı bu yasaya sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.