İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şiiri beraber anlamak…

Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi’ nin; “Amacımız şiiri beraber anlamak beraber anlatmak, beraber hissetmek ve paylaşmaktır. şiire yaptığımız bu yolculukta sizleri de aramızda görmek istiyoruz.” daveti ile Hatay Kültür Merkezi’ nde gerçekleştiği şiir dinletisi halkın yoğun  katılımı ile coşkulu geçti.

şiire yapılan yolculuk; Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi’ nin umuda, sevgiye, dostluğa ve barışa demir atmasıyla başladı. Halkın yoğun katılımı ve öğrencilerin birbirinden güzel şiirleri ile süren dinleti Antakya sanat etkinlikleri arasında kalıcı bir iz bırakacağa benziyor.

Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi yöneticileri, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Güzelmansur ile Okul Aile Birliği üyelerinin özverileriyle gerçekleşen şiir dinletisinin her yıl tekrarlanmasını, sanat ve kültür etkinliklerinin sık sık yapılmasını talep eden veliler ile şiir dostları geceden memnun ayrıldılar.

Sanatsız bir yaşamın asla düşünülmeyeceğini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Güzelmansur, kültürel etkinliklere dair düşüncelerini şöyle belirtti:

“Okulumuzun müdürü ile yöneticileri, öğretmenleri, Okul Aile Birliği üyeleri, sanatsever öğrenci ve velilerimizin dayanışmasıyla şiir dünyasına anlamlı bir yolculuk yaptık. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Yaşam sanat ve kültür ile anlam kazanır. öğrencilerimiz sanat ve kültür etkinliklerine katılarak toplumda yararlı ve bilinçli insan olmanın sorumluluğuna varacaktır.

Cumhuriyet eseri, devrimleri ve ilerici düşünceleriyle yaşamımıza değer katan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ hedefi doğrultusunda topluma ve ülkemize yararlı bireyler yetiştirmek için çalıştık, daima çalışacağız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir