İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sınır Kapılarında Arıza…

Sınır kapılarında merkeze bağlı bilgi sistemi çöktü, ülkeye 16 saat boyunca giriş çıkış yapılamadı. Veri tabanında oluşan arıza nedeniyle saatlerce kuyrukta bekleyen tır sürücüleri duruma tepki gösterdi.
 
Gümrük Müsteşarlığı’nın bilgisayar sistemindeki arıza nedeniyle Türkiye genelindeki sınır kapılarındaki araç trafiği kapandı. Arıza nedeniyle çok sayıda otomobil Türkiye’ye giriş ve çıkış yapabilmek için gümrük sahalarında saatlerce bekledi.
 
Uzun araç kuyruğunun oluştuğu sınır kapılarından biri Kapıkule’ydi. Hava sıcaklığının eksi derecelerin altında seyrettiği yolda vatandaşlar saatlerce bekledi. Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı’nda da durum buradakinden farklı değildi. Arıza sonrası 25 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.
 
Sınırda bekleyen TIR şoförleri ise sık sık yaşanan sistem arızalarına isyan ediyordu. Orta Doğu’ya mal sevkiyatı yapan şoförler, soğuk havadan korunmak için refüjlerde ateş yakıp ısınmaya çalıştı.
 Sıkıntıları yerinde incelemek için Cilvegözü Sınır Kapısına gelen Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü ömer Ersoy, kuyruktaki vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir