İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sirk Tiyatro Gösterisi…

Antakya Belediyesi’nin katkılarıyla, Uluslararası Safari Sanat Merkezi’nce Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Gılgamış Destanı konulu “Sirk Tiyatro Gösterisi” Antakya’lılarla buluşuyor.
 
                 Yazıya geçirilmiş destanların en eskisi olan Gılgamış Destanı,Türkiye’de ve dünyada ilk kez bir “sirk” gösterisi olarak Antakya’da sergileniyor. Safari Sanat Merkezi, Türkiye, Fas, Gürcistan, özbekistan, Tataristan, Rusya, Bulgaristan, Beyaz Rusya ve Moldova olmak üzere 9 farklı ülkeden 35 sanatçının görev aldığı uluslararası gösterisinde Gılgamış Destanı’nı, danslar ve akrobatik oyunlarla bir sirk ortamında sergiliyor. Yönetmenliğini ve bestelerini ünlü Gürcü yönetmen Varlam Nikoladze’nin yaptığı gösterinin metinlerini, aralarında Gılgamış destanının gençler için uyarlaması da bulunan ellinin üstünde kitabın yazarı Bilgin Adalı yazdı. Gösterinin koreografi yönetmeni ise Rus Elena Tkachenko…
 
 
Safari Sanat,insanlık tarihinin en eski edebi metni olan Gılgamış Destanı’nı, sirk ortamında  Türkiye’de ilk kez Antakya’da sergiliyor. Safari Sanat’ın Genel Yönetmeni ısmail Hakkı Yağcızeybek, “Safari Sanat bir ‘sanat’ sirkidir. Yetişkinler kadar gençlerin ve çocukların da keyifle izleyeceği, müzikli, danslı, akrobasi oyunları içeren gerçek bir sanat şöleni hazırladık. Seyircilerimize, sirk ortamında gerçek sanat eserlerinin de sergilenebileceğini göstermek istiyoruz” dedi. Safari Sanat’ın Gılgamış Destanı konulu sirk tiyatro gösterisi 06-07 Kasım 2010 tarihlerinde, ilk defa Antakyalı izleyicileriyle buluşuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir