İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şok Etkisi Yaratan ıstifalar…

Türkiye genelinde 81 ilde bulunan, Hatay’ da da 30 üye ile temsil edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulmuş, TOBB ile koordineli çalışan Kadın Girişimciler Kurulu’ nun Antakya merkezli üyeleri istifa etti.

 

 

Hatay’ ın 9 oda ve borsasına bağlı kadın üyelerinden oluşan TOBB Hatay ıl Kadın Girişimciler Kurulu’ nun Antakya’ lı 11 üyesinden 10’ unun, kuruldan istifa ettiklerine dair dilekçeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ na gönderildi.

 

 

 

ıstifa gerekçesi şöyle açıklandı:

 

“2 yıl önce hayata geçen kurulda yeni bir seçim sürecine girilmiştir. Ancak bu süreçte şu anki kurul başkanı Gülay Gül “Hatay’ ı kucaklamak” demeçleriyle, Antakya üyelerini hiçe sayan davranışlarda bulunmuştur. Elbette Hatay ıskenderun’ u, Erzin’ i, Dörtyol’ u, Kırıkhan’ ı ve diğer tüm ilçeleri ile bir bütündür. Bu bütünü oluştururken Antakya’ yı dışarıda bırakmak mümkün değildir. “Benim için Antakya yoktur benim için Hatay vardır” diyen sayın Gül, defalarca Antakya üyelerine ihtiyacı olmadığını da çeşitli yerlerde  ve şekillerde belirtmiştir. Bu durum Antakya üyeleri olarak bizleri üzmüş ve sıkıntıya sokmuştur. Hatay’ ı elbette tüm ilçeleri ile kabul etmek durumundayız ve bu ilçelerin içinde Antakya olduğunu da unutmamalıyız. Bizler bu ortamda demokratik bir seçim ortamı yaşayamayacağımızı düşünerek,daha fazla onurumuzun kırılmasına müsaade etmemek için üyesi olmaktan gurur duyduğumuz bu kuruldan Antakya üyeleri olarak istifa ediyoruz.”

 

 

 

ıstifa edenlerden 3 üyenin, bağlı bulundukları Antakya Ticaret Borsası üyeliğinden de istifa ettiği gelen bilgiler arasında.  

 

 

 

TOBB HATAY ıL KADIN GıRışıMCıLER KURULU  2.Dönem listesinde yer alan ve bu kuruldan istifa eden Antakyalı üyeler aşagıdaki gibidir.
 
1-BELGıN üNAL
2-EMıNE OğUZ
3-ESRA ALTUNLU
4-GüLAY YüCEER
5-HATıCE KARADENıZ
6-IşIK NARıN
7-TUBAN GüçLü
8-YASEMıN MISTIKOğLU
9-ZEKıYE YığıTBAşI

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.