İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sorumluluğumuzu Yerine Getireceğiz…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, üniversitenin topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmeye devam edeceğini bildirdi.
 
Canda, yazılı açıklamasında, MKü Senatosunun yaptığı açıklamayı değerlendirerek, üniversitelerin ülkenin ve kuruldukları kentlerin değerlerini ve zenginliğinin arttırılması uğrasında önemli görevleri olduğunu, bunun evrensel üniversite tanımı içimde görev kabul edildiğini belirtti.
 
MKü Senatosunun yurtseverlik bilinci ve duyarlılık içinde kurulduğu kent olan Antakya’nın tarihi ve doğal değerlerine sahip çıktığını ifade eden Canda, şöyle devam etti: “üniversitemiz topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmeye devam edecek. Senatomuzun gösterdiği bu duyarlılıktan dolayı çok mutluyum, üyelerine kutluyorum.
 
çalışmalarımız açıklama yapmakla sınırlı kalmayacaktır. Kararların izleyicisi de olacağız. üniversitelerin evrensel tanımı içinde kurulduğu kentlerin tarihsel, kültürel ve doğal değerlerini korumak görevleri vardır. MKü olarak Hatay’ın her karış toprağında bulunmaya çalışıyoruz. Bulunma uğraşında temel amacımız toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmektir. Kamuoyundan isteğim Mustafa Kemal üniversitesi senatosunun başlattığı girişimi destek vermeleridir.
 
Bu çalışmamızda toplum tabanını ne kadar genişletirsek o kadar başarılı oluruz. Sivil toplum örgütlerini göreve çağırıyorum. Antakya’nın tarihi, kültürel ve doğal zenginliğini korumak evrensel sorumluluğumuz olduğu kadar, ülkemizin ve kentimizin zenginleşmesi içinde gereklidir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir