İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Soruşturma sonucu gizlenecek…

Hassa ılçesi çardak Yaylası’nda iki köylünün terörist sanılarak öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya gizlilik kararı geldi.

Olayla ilgili Hassa Cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.Hassa ilçesi çardak Yaylası şekerli dere mevkiinde güvenlik güçlerinin yanlışlıkla açtığı ateş sonucu, 2 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı olayla ilgili soruşturmaya gizlilik kararı geldi.

Güvenlik güçlerinin yaşları 63 ila 74 arasında değişen köylüleri terörist sanarak öldürdükleri olay 28 Haziran sabahı saat 08.30 sıralarında meydana geldi. Askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Ali Dalmış (63) ve Mustafa Fil (66) düzenlenen törenle toprağa verilirken, Mustafa Fil’in güvenlik görevlisi olan oğlu Murat Fil, olaydan sonra babasının cesedini incelediğini söyledi.

Bileklerinde 6-7 kurşun izi vardı…

Babasının cenazesini gördüğünü belirten Fil, özellikle ayak bileklerinin bulunduğu bölgede 6-7 mermi giriş çıkış yeri vardı. Ayrıca vücudun üst kesimlerinde de mermi izinden farklı olarak izler vardı ve bu izler babamın vücuduna işlemişti.

Savcılık soruşturuyor…

Olaydan hemen sonra hemen Hassa Cumhuriyet Savcılığı kanalı ile hemen soruşturma başlattıklarını belirten Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım’da olayla ilgili herkesin ifadelerinin alındığını söyledi.
Soruşturma hakkında gizlilik kararı alındığını da ifade eden Yıldırım, “Olayı karanlıkta hiçbir şey kalmayacak şekilde geniş kapsamlı olarak araştırıyoruz. Asker olsun, sivil olsun olayla ilgili ne kadar görgü tanığı varsa ifadelerine başvurduk. çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ıçişleri bakanlığı el attı…

öte yandan olayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere ıçişleri Bakanlığı’nca gönderilen başmüfettiş Namık Kemal ılhan ile birlikte ismi saklı tutulan bir Jandarma Albay’ı ılimize geldi.
Dün olayın gerçekleştiği Hassa ılçesi çardak Yaylası şeker dere mevkiinde incelemelerde bulunacak olan heyetten mülkiye müfettişi Namık Kemal ılhan önceki akşam Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i ziyaret ederek olayla ilgili bilgi aldı.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir