İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Söyleyin ne yaptınız?…

MHP Hatay ıl Başkanı A. şefik çirkin Yaptığı yazılı açıklamada hükümeti eleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi Hatay ıl Başkanı çirkin:
“2007 yılı AKP, CHP ve anayasa mahkemesinin ortaklaşa yarattıkları cumhurbaşkanlığı krizi ve genel seçimle heba oldu.
   2008 yılı yine AKP’ nin kapatma davası ve AKP’ nin avukat, CHP’ nin savcı olduğu Ergenekon davası ile gitti.
   2009 ise ermeni açılımı, kürt açılımı, tabii ki birazda Ergenekon ve sonunda Arınç’ a suikast iddiaları ile perdeyi kapattı.
   2010 ne olacak sayın Tayip Erdoğan ve A takımı şapkadan hangi tavşanı çıkaracak hep birlikte göreceğiz.
   Türkiye’ nin üç koca yılı böyle giderken elde ne var? Kocaman bir hiç.   Evvelki dört yılı söylediğimizde de AKP’ liler hep bir ağızdan % 47 çığlıkları atıyor.   AKP yetkililerine soruyoruz ne yaptınız?
   çiftçinin derdine mi çare oldunuz? ışçinin derdine mi çare oldunuz? Memura ne yaptınız? ışsize iş mi buldunuz? Esnafa ne tedbir aldınız?
   Söyleyin ne yaptınız?   Lafa gelince % 47 deyip övünmeyi biliyorsunuz.   Evet % 47 aldınız. Cumhurbaşkanını seçtiniz. Yök başkanını atadınız. Başbakanlık zaten 7 senedir sizde. 2002’ den beri tek başınıza iktidarsınız.
   Devletin istediğiniz kurumuna operasyon yapabiliyorsunuz. Gazeteleri katrilyonluk cezalarla susturdunuz.
   ış dünyasını vergi terörü ile esas duruşa soktunuz. Valiler emrinizde.   Söyleyin kim engel olabiliyor size?
   Kim işsizlere iş bulmanızı, kim esnafı ayağa kaldırmanızı,kim çiftçiyi memuru işçiyi icradan kurtarmanızı engelliyor?
   ülkemiz kurumları ile vatandaşı ile viraneye dönmüş durumda.   Dar gelirlinin haricinde ister küçük ister büyük olsun sanayici de büyük sıkıntılar içinde.   Yatırım yapan hükümetin kriz politikası yüzünden hesaplarını tutturamamış borca girerek yatırımı tamamlamaya çalışıyor.
   Bunu gören diğeri korkusundan çivi çakamıyor.   Kimisi mevcut işletmesini kapamak zorunda kalıyor, istemese de yüz binlerce insanı sokağa bırakıyor.
   Hal böyleyken başbakan ve bazı bakanlarına bakarsanız ülkede he şey yolunda.   Bazen merak ediyoruz Tayip Erdoğan acaba kendini Afganistan başbakanı mı sanıyor.   Yoksa devekuşu misali başını kuma gömünce her şey bittimi sanıyor.   Bizden tavsiye bir an evvel akıllarını başlarına almalarıdır.   Yoksa milletten öyle bir tokat yiyecekler ki yerlerinden kalkamaz hale gelecekler.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.