İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sporcu dürüst ve mert olmalıdır…

20.02.2010—03.03.2010 tarihleri arasında ılimizde yapılan ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından planlanan,  Aşırtmalı—Kapışmalı Aba Güreşi 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu sona erdi.
 
 03.03.2010 çarşamba günü sona eren kursun, ilk 6 gününde adaylara, sporda psikomotor gelişim, spor anatomisi, sporda ölçme değerlendirme, sporcu beslenmesi gibi akademik bilgiler verilirken, son 6 gününde ise teknik taktik konularında eğitim verildi.
 25 Antrenör adayı kursu başarı ile tamamlarken, adayların özellikle son gün olan teknik taktik sınavında bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.
 Ayrıca kurs sonunda bir konuşma yapan ASKF Başkanı Mehmet öZTüRK; başta Gençlik ve Spor ıl Müdürümüz Ali Rıza TüTüNCüOğLU’na ve personeline ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ınşallah ılimiz açısından, ülkemiz açısından ve özellikle aba güreşi açısından hayırlı bir kurs olmuştur. öztürk sözlerinin sonunda Antrenör adaylarına da şöyle seslendi; biz hepinize aynı mesafede yaklaşıyor ve hepinizi seviyoruz. Sporcu dürüst ve mert olmalıdır. Siz Antrenörler olarak geleceğin güreşçilerini yetiştireceksiniz. ışte burada sizlere büyük görevler düşmektedir. Umarım onları Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi “Ben Sporcunun Zeki çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” ılkesine uygun olarak yetiştirirsiniz temennisinde bulundu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir