İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sporculara Ödüller Dağıtıldı…

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen ”Necmi Asfuroğlu Hatay Liseler Arası Satranç Turnuvası”’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Okul binası konferans Salonu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Satrancın zekayı en çok geliştiren oyun aracı olduğunu belirtti. Tulmaç, hayırsever iş adamı Necmi Asfuroğlu’nun düzenlediği organizasyonu önümüzdeki yıllarda Türkiye geneline yayılmasını hedeflediklerini kaydetti.
 
 
Hatay’daki hayırseverlerin yaptıkları eserlere sahip çıktıklarını ifade eden Tulmaç, düzenlenen satranç turnuvasından dolayı hayırsever Asfuroğlu’na ve okul yönetimine teşekkür etti. ıl Gençlik ve Spor Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu da, uyuşturucu kullanımı yaşının düştüğü bir dönemde hayırseverlerin yaptıkları okullara sahip çıkarak sosyal etkinliklere de destek vermesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.
 
 
 
Hatay’ın satranç sporunda önemli yerlerde ve Türkiye’de bir numara olduğunu vurgulayan Tütüncüoğlu, ”Satrançtaki zirvemizi koruyarak Türkiye’yi 21.yüzyılda dünyanın lider ülkesi yapacağız” diye konuştu.
 
 
Turnuvada birinciliği Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nden Diyap Büyükaşık, ikinciliği Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi’nden Ozan Yıldız, özel Zengi-Leman Narin Anadolu Lisesi’nden ömer Tarık Koç elde etti. Okullarda ise birinciliği Necmi Asfuroğlu, ikinciliği Selim Nevzat şahin, üçüncülüğü ise Samandağ Yüksel Acun Anadolu lisesi kazandı.
 
 
Konuşmaların ardından, Hatay genelinden 5 ilçe, 24 okul ve 74 öğrencinin katıldığı Satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir