İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stratejik Plan Meyve Veriyor…

Tarım sektörünün sadece geçim sağlamaya yönelik değil, aynı zamanda zenginleşmeye yarayan bir sektör haline getirilmesi amacıyla, tüm dünya piyasaları araştırılarak, 972 verinin analiz edilmesiyle hazırlanan “Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” meyvelerini vermeye başladı.
 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
 
ışadamı Mahmut Nuri Gündoğdu tarafından Akbez’de yapılan Soğuk Hava Deposu ve Meyve üretim Paketleme Tesisi’nin açılış töreni Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Vali M. Celalettin Lekesiz, AKP Hatay Milletvekilleri Âdem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet öntürk ile CHP Hatay milletvekili Mevlüt Dudu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
 
örnek Bir çalışma
Törende konuşan Bakan Ergin, Hassa ilçemizde bu ölçekte örnek bir tesisin hayata geçiyor olmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, “Son derece mutluyuz ve memnunuz. Bu örnek bir çalışma. Bundan sonra bölgemizdeki üreticimiz, çiftçimiz inşallah bunu aşacak yeni çalışmalar başlatacaklar.” dedi.ışadamı Gündoğdu’nun, kendi doğduğu topraklara böylesine önemli bir hizmet getirdiği için teşekkür eden Bakan Ergin, “Sizler yeter ki yapmaya devam edin, Amanosları delmek de kolay, buraya su getirmek de kolay, bu memleketi cennete çevirmek de kolay. Hayırlı olsun.” diye konuştu.
 
 
 
 
Tarım Gelirlerini 3’e-5’e Katlamak Hayal Değil!
Vali M. Celalettin Lekesiz de, Gündoğdu gibi yapacağı işe inanmış, kararlı, azimli ve ne aradığını bilen bir insanı yürekten kutladığını ifade ederek, “çiftçilerimiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.” dedi.Konuşmasında “Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” hakkında bilgiler veren Vali Lekesiz, “972 veriyi analiz ederek, dünya piyasalarını araştırarak hazırladığımız plan, tarım sektörünün sadece geçimimizi sağlamaya değil, aynı zamanda zenginleşmemize yarayan bir sektör olduğunu ispatladı. şimdi bunun somut bir örneğini görüyoruz. çalışmaya çok ihtiyacımız var ama Allah’ın nimeti aklı da işimize yansıtarak çalışmalıyız. Dünya nasıl yapıyorsa biz de öyle yapmalıyız. 
 
 
 
 
Barajlarımızın devreye girmesi ve toprakların sulama imkânlarına kavuşmasının yanı sıra Kırsal Kalkınma Planı gibi yol haritasına uyuduğumuz sürece tarım sektöründen 2012 yılı sonu itibarı ile elde ettiğimiz yaklaşık 3 milyar liralık gelirin 3’e-5’e katlanacağı hayal değildir.” diye konuştu.
 
 
 
 
“Plan çerçevesinde Hareket Ettim”
Tesisin sahibi Mahmut Nuri Gündoğdu ise, projeyi, Valiliğimizce hazırlanan  “Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı” çerçevesinde geliştirdiğini vurgulayarak, ‘Ben bu plandan çıkarttığım dersle bunları yaptım. Bu işe, doğduğum topraklardan başlamaktan da son derece mutluyum. Başta Valimiz olmak üzere plana emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.”dedi.Bakan Ergin, Vali Lekesiz ve diğer katılımcılar tesisi gezerek işadamı Gündoğdu’dan tesis hakkında bilgi aldılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir