İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Suriye Halkının Yanındayız

Antakya Halk Cephesi üyeleri bir basın açıklaması yaparak, emperyalist saldırılara karşı Suriye halkının yanında olduklarını söylediler

 

 

Antakya Ulus Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında, Emperyalist güçlerin Suriye’ye karşı saldırılarının devam ettiğini ve Emperyalistlerin silahlandırdıkları işbirlikçileri aracılığıyla Suriye’yi teslim almaya çalıştığını ileri süren Halk Cephesi üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Başak şah, “Emperyalistler Suriye’de Esat ve yönetimini yıkmaya çalışıyor. çünkü Suriye emperyalizmin politikalarının önünde engeldir. çünkü Suriye iradesini ve topraklarını emperyalizme teslim etmemiştir.

 

 

çünkü Suriye’nin topraklarında emperyalist üsler, füze radarları, askerler ve ajanlar cirit atmaz. Bunun için de yıkılması gerekmektedir.” Dedi.
şah bu yıkımı tek başına gerçekleştiremeyen emperyalizmin bu nedenle işbirlikçiler kullanmakta olduğunu, Türkiye’de de bu işbirlikçinin adının açıkça emperyalizmin saldırısı içinde olduğunu itiraf edemeyen AKP iktidarı olduğunu kaydederek, “AKP iktidarı Suriye’ye saldırılardaki rolünü saklamaya çalışıyor. Ama gerçekler ortaya çıkıyor.”dedi.

 

 

Tek Düşman Emperyalizm’dir
Emperyalizmin ve AKP’nin saldırıları ve provokasyonlarının hem Suriye’de hem de Hatay’da sürmekte olduğunu ileri süren şah, bugüne kadar çeşitli din ve inançlardan halkların birlikte ve sorunsuz yaşadığı Hatay’da şimdi tedirginlik olduğunu ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu savaş bizim savaşımız değildir. Bu savaş emperyalizmin politikasıdır. Suriye’de farklı dinden ve inançtan insanları birbirine düşürüp yönetimi yıkmaya çalıştılar. Başaramadılar.

 

 

Saldırıları Suriye halkının direnişine çarptı. Alevi- Sünni çatışması ya da Sünnilerin Alevilere yönelik saldırıları söz konusu değildir. Dini farklılıklarımızı saldırı için gerekçe yapmaya çalışmaktadırlar. Alevilerin düşmanı Sünniler değil emperyalizmdir. Alevileri katletmeye çalışanlar Sünniler değil emperyalizm ve onun paralı askerleri, işbirlikçileridir. Sünni inancından halkımız kendini kullandırmamalıdır. Düşmanımız ortaktır. Sünni inancından halkımız da Aleviler gibi sömürülmekte ve katledilmektedir.

 

 

Halkımız, sorunlarımızı kendimiz çözebiliriz. Emperyalizm bizim hiçbir sorunumuzu çözemez ve çözmemektedir. O sadece kendi sorunlarını çözer ve emperyalizmle hakların çıkarları ortak değil tam tersine karşı karşıyadır. Emperyalizmden çözüm aramak kendimizi kandırmaktır. Emperyalizmin bizi birbirimize düşürüp sömürüsünü büyütmesine izin vermeyelim.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir