İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Süs havuzları susuz kaldı…

Sıcak havalardan bunalan çocukların serinlemek için süs havuzlarına girmelerini engelleyemeyen Antakya Belediyesi, çareyi havuzların suyunu kesmekte buldu.
 
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ilimizde, çocukların süs havuzlarına girmesini engelleyemeyen Antakya Belediyesi, çareyi süs havuzlarının suyunu kesmekte buldu. Serinlemek için havuza gelen çocuklar, havuzların boş olduğunu görünce şok oldular. Yaklaşık 2 haftadır tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgası Antakya’da, yeni bir önlemin alınmasına neden oldu.
 
Antakya Belediyesi, Vali ürgen Alanı’ndaki süs havuzunda sıcakların artışı ile birlikte sayıları artan çocukların yüzmesini engelleyemeyince çareyi suyu kesmekte buldu. Kavurucu sıcaklarda bunalan özellikle küçük yaştaki çocukların eğlence merkezi haline gelen süs havuzu gün boyunca dolup taştı. Süs havuzunun pislikten yeşile dönen suyunda yüzen çocukların tehlikeli Oyunu ‘Yasak’ uyarılarına rağmen devam edince belediye havuzun suyunu kesti.
 
Serinlemek için süs havuzuna gelen çocuklar havuzun boş olduğunu görünce şok oldular. Paraları olmadığı için havuza gidemediklerini, belirten çocuklar, “Sıcaklardan bunalıyoruz. Bu yüzden serinlemek için süs havuzlarını kullanıyoruz. çünkü havuza gidecek paramız yok. Asi Nehri’nin suyu da çok kirli. Serinlemek için iki haftadır her gün buraya geliyorduk. Yasağa rağmen görevlilere yakalanmadan suya girip serinliyorduk. Ancak belediye suyu kesmiş, havuz bugün boş, gerçektende üzüldük” dediler. Süs havuzundan ümidi kesen çocuklar, kendilerini ağaç gölgelerine atarak serinlemeye çalıştılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir