İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sütçü ımam Üniversitesine Ziyaret…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Ramada Otel’de gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOGAKA) Yönetim Kurulu toplantısı için Kahramanmaraş’a gitti.
 
Toplantının ardından Kahramanmaraş Sütçü ımam üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcılarını ziyaret etti. Osmaniye Korkut Ata üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca ile birlikte, kendisiyle eş zamanlı olarak göreve başlayan Kahramanmaraş Sütçü ımam üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
 
üniversiteler arasında yapılacak işbirliğinin önemine değinilen toplantının ardından da Kahramanmaraş Sütçü ımam üniversitesi üSKıM (üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi) Laboratuarlarında incelemelerde bulunuldu.
 
 
ıncelemeler sırasında Rektör Güder;  üniversitelerin eğitim- öğretim faaliyetlerinin yanında bilgi ve teknolojilerin geliştirildiği yerler olduğunu belirtip,  bilim ve teknolojide çağdaşlığı yakalamak için Ar-Ge çalışmalarının önemine değindi.  Bu çalışmaların, bilimsel araştırma faaliyetlerinin nitelik ve nicelik açısından gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir