İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tarım Sektörü Düşüşte…

Seçime gün saydığımız bu günlerde CHP milletvekili adayı Suzan Alhasoğlu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün Dörtyol’da Yeşilköy Beldesi’ne misafir oldu. Belde halkı ile sohbet eden Alhasoğlu onların sıkıntılarını, istek ve beklentilerini öğrendikten sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin projelerinden ve sağlayacağı yaşam standartlarından bahsetti.
 
 
 
Suzan Alhasoğlu; ‘Aile sigortası ile emeklimiz, yaşlımız, gencimiz, öğrencimiz, engellimiz, işsizimiz zor günlerinde devlet desteği ile ayakta duracak. Ve tabi ki benim tarım ile büyümüş olan ve hala büyümesi gereken ülkemde çiftçilerimiz durumunu da açıkça görebiliyoruz. Bugün çitçimiz ağır şartlar altında üretim yapamıyor.
 
 
 
üretim yapan da malının elinde kalması tehlikesi ile karşı karşıya, birçok çiftçi ürün yetiştirmeyi bıraktı. Verimli topraklarımız bilinçsiz kullanım ve yanlış uygulamalarla verim gücünü kaybetmekte yurtdışından getirilen birçok tohum ikinci kez hasat edilememektedir.
 
 
 
Türkiye bir tarım toplumu olduğu bilinciyle nüfus artış hızına doğru orantılı olarak tarımsal artış hızına sahip olması gerekmektedir. Oysaki tarım sektörü yükseliş değil düşüş içindedir. çiftçi projesi ile bunlar önlenecek, çiftçi mazotu 1,5 TL’ den alacak.
 
 
 
Tarımsal üretimde yeni teknoloji ve bilgi sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırmak için tarım teknoparkları kurulacaktır. Ziraat mühendisleri ile birlikte verimli toprak, doğru ürün, iyi tarım ile önce kendine yeten sonra da ihraç eden Türkiye olacağız.’dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir