İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TDH’ den Tanışma Yemeği…

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Genel Sekreteri Hasan Aydın, ”Bugünkü mevcut siyasi yapıyla Türkiye’ nin sorunları çözülemez” dedi. Aydın, Hatay’ da Harbiye Yeni Bahar Restaurant’ ta parti il örgütü tarafından düzenlenen “Birlik ve beraberlik tanışma yemeğinde” yaptığı konuşmada, siyasal hareket olarak inanç özgürlüğünün, düşüncenin ve emeğini en aktif savunuculuğuyla yola çıktıklarını söyledi.
 
Mevcut siyasi partilerin Türkiye’ nin sorunlarını çözme gibi bir dertlerinin olmadığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu: ”Bugünkü mevcut siyasi yapıyla Türkiye’nin sorunları çözülemez. Türkiye’nin yeniye ihtiyacı vardır. Bu ülkede sorunları sona erdirmek isteyenlerin bazı değerleri yakalamış olması lazım. ülkenin en büyük sorununun işsizlik olmasına rağmen bugün kimse onu ağzına almıyor. AK Parti din istismarlığı, CHP Atatürk ve laiklik, MHP’ de milliyetçilik istismarlığı yaparak, ülkenin gerçek sorunları konusunda hiçbir çözüm üretemiyorlar. Türkiye’de yaşanan bu boşluk üzerine Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül önderliğinde bir yürüyüş başlattık. şu anda 81 vilayette örgütlenmemiz tamamlandı. Türkiye’de henüz partileşmemiş ismimiz açıklanmamamıza rağmen 600 ilçede de teşkilatlanmayı tamamladık. Yapılacak ilk seçimde de AK Parti’ den iktidarı devralmaya geliyoruz. Var olan sorunları biz çözeceğiz, bunu da halkımızla birlikte sizlerle çözeceğiz .”
 
DAROğLU: Hatay her zaman siyasi yaşamında önemli rol oynamıştır…TDH ıl Başkanı Mehmet Daroğlu da, partisinin Hatay’ da çığ gibi büyüdüğünü ifade ederek, “Hatay her zaman siyasi yaşamında önemli rol oynamıştır. TDH ile de bu rolünü en üst seviyeye doruklara taşıyarak devam ettirecektir” dedi. Düzenlenen yemeğe Antakya Merkez ılçe Başkanı Suzan Alhasoğlu, ıskenderun ılçe Başkanı Mustafa Kaleli, Dörtyol ılçe Başkanı Murat Albayrak, Erzin ılçe Başkanı Sudi özer, Yayladağı ılçe Başkanı Emek çakılan, Kırıkhan ılçe Başkanı Hasan Kaldırım, Samandağ ılçe Başkanı şefik Fırıncıoğulları, Altınözü ılçe Başkanı Sedat Ramazanoğulları, Hassa ılçe Başkanı Bekir Küçükdere ve davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir