İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TDH Hakkında ılginç ıddalar…

CHP’liler, parti kurmak için çalışan şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün girişimini ‘CHP’nin yükselişini önlemeye dönük okyanus ötesi güdümlü AKP destekli bir hareket’ olarak nitelendirdiler.
 
Sarıgül’ün ‘CHP’nin kalesi’ olarak nitelenen ızmir’de hafta sonu yaptığı mitingi değerlendiren CHP ızmir milletvekilleri şunları söyledi:
 
 
 
ıktidar tarafından beslenen bir hareket…
Bülent Baratalı: ızmir’e çok güvenen bu ‘değişim hareketi’ için tam bir fiyasko ve hayal kırıklığıdır. Bu hareketi güdümlü bir hareket olarak görüyorum. CHP’nin görünen yükselişini önlemeye yönelik, bu yükselişi aşağılara çekmeye yönelik darbe vurmaya yönelik bir hareket. Bu hem Okyanus ötesiden besleniyor, hem de bizzat burada iktidar tarafından beslenen bir hareket.
 
 
 
Kale’de gedik açması mümkün değil…
Selçuk Ayhan: ızmirli’nin ilgi gösterdiği bir miting değildi. ıstanbul, Bursa’dan Karadeniz’den, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden önemli ölçüde taşıma güçle yapılan bir miting idi. ızmir de sarı güvercinlerin uçurulması özellikle sivil toplum örgütlerinin çok ciddi tepkisini aldı. Kale’de gedik açması mümkün değil.
 
 
 
Solda yeni bir partiye ihtiyaç yoktur…
Ahmet Ersin: Sarıgül’ün ızmir’de umduğu desteği bulduğu söylemez. Miting yaptığı alan 40 bin kişilik bir alan. Alanı görenler, orada sadece 5-10 bin arasında kişi olduğunu söylüyorlar. Bu kişilerin de büyük bir çoğunluğu başka bölgelerden ızmir’e taşındı. Solda yeni bir partiye ihtiyaç yoktur. Solda yeni bir parti kurmak sola ihanettir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir