İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk…

AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, “Dünya çocuklarına bayram hediye eden tek meclisin, bizim meclisimiz, tek liderin ise gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün olduğunu” ifade etti.
 
Ergin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bugün, millet egemenliğine dayalı bir yönetim kurmanın heyecanını ve anlamını yeniden yaşadıklarını bildirdi. Başta geleceğin teminatı olan çocuklar olmak üzere tam hemşerilerinin bayramını kutladığını ifade eden Ergin, şöyle devam etti:
 
“Egemenlik milletimizin karakteridir. Bu idrak ile kazanılan kurtuluş savaşının ardından 23 Nisan 1920, “egemenlik” şiarını bütün dünyaya deklare ettiğimiz ve dünya çocuklarıyla paylaştığımız bir gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 89. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta çocuklarımızla ve dünya çocuklarıyla birlikte coşkuyla kutluyoruz. Dünya çocuklarına bayram hediye eden tek meclis, bizim meclisimiz; tek lider ise gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. çocuklar, milletimizin en değerli varlığı ve geleceğidir. Bütün ulusların çocuklarının bayram havası içinde bir araya gelmesi; ülkemizin tanıtılmasının yanında, yarının yöneticisi olacak gençlerin zihnine “Egemenlik” bilincini yerleştirmekte ve dünya barışına katkı yapmaktadır.”
 
Ergin, 23 Nisan’ın milletin kimlik ve benliğini, kültürünü, örfünü ve geleneklerini saklı tuttuğunu, milleti çağdaş ve evrensel değerlerle bütünleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti:
 
“Bütün uygar milletlerle eşit ve insanlık aleminin seçkin ve şerefli bir üyesi durumuna yükselten bir göstergedir. Dolayısıyla, hürriyetin de eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası milli egemenliktir. Bu yönüyle ülkemiz ve milletimiz dünya devletlerine örnek olmuştur. Hepimiz, 23 Nisan’da daha güze bir dünya kurulabilmesi için, yarının büyükleri olan çocuklarımızla daha güçlü daha güzel bir Türkiye bırakabilmek için çabalıyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir