İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teknik ögretmen tatil günleri…

Ankara Yüksek Teknik öğretmen Okulu 1966 mezunlarının geleneksel toplantısı Antakya’da başladı
 
 1962 yılında okula başlayıp 1966 yılında mezun olan toplam 70 kişi, Samandağ Barikan tesislerindeki bir haftalık buluşma tatilleri başladı. Ev sahipliğini Samandağ Endüstri Meslek Lisesi emekli Müdürü Edip Arıca yaparken, katılanlar arasında ünlü ses sanatçısı Zekai Tunca’da bulunuyor.
 
 Ev sahibi olarak Barikan otelinde arkadaşlarını konuk eden Edip Arıca yaptığı konuşmada, 1962 yılında başlayan v 1966 yılında sona eren üniversite yıllarında öğrendikleri çağdaş teknolojiyi yurdun her köşesindeki teknik okullara taşıdıklarını ama şimdi emekli olduklarına dikkat çekerken, ‘Sizler diğer mezun meslektaşlarımız gibi bu duyguyu korudunuz’ dedi.
 
 Edip Arıca, mezuniyetlerinin onuncu yılından itibaren Ankara’da başlayan mezuniyet kutlama beraberliklerinin sırasıyla Lara, Erdek, çeşme, Bodrum, Feşiye ve Marmaris’ten sonra tatillerinin Hatay’da olması ve ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 28 Eylül 5 Ekim tarihleri arasında sürecek tatilleri programında Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerini gezeceklerini kaydeden Edip Arıca, bu arada bir günlük Halep ziyaretlerinin de olacağını ifade etti.
 
 Arkadaşlarına seslenirken, ‘Antakya’mızın uluslararası mutfağının tadını sizlere en iyi şekilde sunacağım’ sözünü veren Edip Arıca, bu organizasyonda emeği geçen başta Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz’ e, Antikhan’ ın sahibi Ahmet Cüceoğlu ile turizmci Jozef Naseh’ e teşekkür etti.
 
 Edip Arıca bu arada, arkadaşlarına Hatay’ı her açıdan tanıtan bir de broşür dağıttı.ünlü ses sanatçısı Zeki Tunca’nın da aralarında bulunduğu 70 kişilik ekip, 7 gün boyunca Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerini gezip mavi turlara katılarak tatillerini yapacaklar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir