İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teknoloji Fakültesi Eğitime Başlıyor

Prof. Dr. Ergül Yaşar, “4 yıllık Teknoloji Fakültesi bünyesinde; Enerji Sistemleri, Malzeme ve Metalurji ile ımalat Mühendisliklerinin olacak. Her bölüm için asgari 40 kişilik bir kontenjan ile eğitime başlanacak. 2013–2014 öğretim Yılı döneminde eğitime başlayacağız”

Haber Merkezi

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Dörtyol ılçe Başkanı Abdullah Arıcan, ıl Genel Meclis üyesi Hasan Uzun ve Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen; Dörtyol’a kurulacak olan Teknoloji Fakültesi’nin yeni atanan dekanı Prof. Dr. Ergül Yaşar ile  Fourway Hotel’de bir araya geldiler.
Dörtyol Teknoloji Fakültesi’nin yeni dekanı Prof. Dr. Ergül Yaşar, Türkiye’yi daha iyiye götürmek ve daha müreffeh bir toplum için değer üretmenin en büyük sorumlulukları olduğunu vurgulayarak, bu sorumluluğun bilinci içinde hareket ettiklerini söyledi.
 
Fakülte, Bölgedeki Nitelikli ışgücü ıhtiyacını Giderecek
 
Dörtyol’da Mustafa Kemal üniversitesi’ne ait kampüste kurulacak olan 4 yıllık Teknoloji Fakültesi bünyesinde; Enerji Sistemleri, Malzeme ve Metalurji ile ımalat Mühendisliklerinin olacağını ifade eden Yaşar, her bölüm için asgari 40 kişilik bir kontenjan ile eğitime başlanacağının sinyalini verdi.
 
Zamanlama olarak 2013–2014 öğretim Yılı döneminde eğitime başlayacaklarının müjdesini veren Yaşar, Teknoloji Fakültesi’nin korunması ve yaşatılması için de bir vakfın kurulması gerektiğinin önemine işaret etti.
 
Teknoloji Fakülteleri’nin bölgede nitelikli işgücü ihtiyacı olan firmaların bu açığını gidereceğini belirten Prof. Dr. Ergül Yaşar, ayrıca Teknoloji Fakülteleri’nde okuyan öğrencilerin fabrikalarda 1 yıl staj hakları olduğunun altını çizerek, firmalarla istihdam konusunda sözleşme yapacaklarını vurguladı.
 
“Bölgemiz ıçin Büyük Bir şans”
 
Payas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof Dr. Ergül Yaşar’ın Dörtyol’a kurulmakta olan Teknoloji Fakültesi’ne dekan olarak atanmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden AKP Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu; birikimi, ihtisası ve çalışma azmi ile Yaşar’ın bölgeye eğitim alanında çok büyük bir katma değer sunacağının altını çizdi.
 
Teknoloji Fakültesi’nin kurulması sürecinin çok sıkı takipçisi olduğunu vurgulayan Türkoğlu, “Dörtyol’a kurulacak olan Teknoloji Fakültesi için desteğini bizden esirgemeyen Güder, birikimi ve bakış açısı ile bölgemiz açısından büyük bir şanstır” dedi.
 
“En Büyük Zenginliğimiz ınsanımız”
 
Türkiye’deki en büyük yatırımın insana yatırım olduğunu ifade eden Türkoğlu; “Bizim en büyük zenginliğimiz insanımızdır. Bu potansiyelimize dinamizm katacak olan en önemli unsur ise; eğitimdir. Her yönüyle yeniliğe açık, küreselleşmenin getirdiği ve bütün dünyayı kapsayan rekabet alanında var olabilecek gençlerin, iyi eğitim taleplerine karşılık vermek için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu açıdan Dörtyol’da yeni bir Teknoloji Fakültesi’ni kurmaya yönelik bu önemli eğitim projemiz, bölgede firmaların nitelikli iş gücü ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacaktır” dedi.
 
Türkoğlu’ndan 500 öğrenci Kapasiteli Yurt Müjdesi
 
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da, Dörtyol’a kurulacak olan Teknoloji Fakültesi’nin hemen yan tarafına Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 500 öğrenci kapasiteli yurt yapılacağın müjdesini verdi. Eğitime yönelik bu yatırımların Kuzuculu’ya ve Dörtyol’a ekonomik anlamda büyük bir canlılık katacağının da altını çizen Türkoğlu; “Teknoloji Fakültesi’nin yaratacağı öğrenci potansiyeli, bölgedeki esnafa da ekonomik açıdan büyük bir katma değer sunacaktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir