İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teksöz’ den Canda’ ya Ziyaret…

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Kadir Teksöz, Rektör Canda’ ya Hatay’a yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.
 
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz, Hatay esnafına ve Hatay’ a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’yı ziyaret ederek hediye sundu. Kadir Teksöz konuşmasında “Rektör Canda, göreve başladığı ilk günden itibaren halkımıza, mesleki kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize çok önem verdi. Bütün ilçelerimizde, beldelerimizde meslek yüksekokulları açtı. Kısa bir sürede öğrenci sayısını 13.000’lerden 25.000’ lere yükselterek esnaf ve sanatkarımızın ekmeğini büyüttü. Yıllardır atıl durumda olan hastanemizi en ileri teknoloji ile donatarak hizmete açtı. özat minübüslerine yaklaşık 125 minübüsçü kardeşimize Mustafa Kemal üniversitesinde yer verdi. Antakya’ daki 50.000 esnaf ve sanatkarım adına Antakya’ mıza, Hatay’ ımıza yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye belirtti.
 
Kadir Teksöz’ ün ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Rektör Canda, “Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz’ e bu nazik davranışından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Mustafa Kemal üniversitesi Hatay’ın her karış toprağında var olmaya devam edecektir. Hedefimiz öğrenci sayımızı 25.000’lerden 30.000’ lere, daha sonra da 50.000’lere taşıyarak esnafımızın ekmeğini daha da büyütmektir. Birçok fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu açtık açmaya da devam edeceğiz. Esnafımızdan öğrencilerimize iyi davranmalarını, temizlik kurallarına uymalarını ve marka kent Antakya hedefine doğru yenilik ve atılım içinde olmalarını bekliyoruz. Mesleki eğitime verilen her desteğin, ülkenin geleceğine yapılan bir yatırım olduğunu belirten Rektör Canda, ülke ekonomisinin yüzde 80’ini oluşturan küçük işletmelerin yani esnaf ve sanatkârlarımızın eğitiminin geliştirilmesi için ortak projeler üretmeliyiz.” diye belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir