İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teksöz Sert Çıktı”Satılmadık”

S.S. Antakya Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin 2011 yılı Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu Sanayi Sitesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
S.S. Antakya Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin 2011 yılı Olağan Genel Kurulunda konuşan Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz, eski Akiş fabrikası’nın yerinde yapımı devam eden Alış veriş merkezi ile ilgili sert çıktı ve “Biz her zaman esnafımızın yanında durduk, arkasında olduk, hiçbir zaman satılmadık, doğruları söylemeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
 
 
Projeler Yakında Hayata Geçecek
 
 
 
Genel kurulun açılış konuşmasında, kooperatifin mali durumu ve harcamaları ile faaliyetleri hakkında bilgiler veren S.S. Antakya Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Mehmet Ali Kanlı, kooperatife üye 2182 kişi olduğunu, taahhüt altında bulunan ortak sayısının ise 1529 olduğunu dile getirdi. 
 
 
Konuşmasının devamında Başkan Kanlı temizlik ve güvenlik konularına da değinen S.S. Antakya Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Başkanı M. Ali Kanlı, meslek guruplarına ait ortak kullanım alanları, projelerin de en yakın zamanda hayata geçeceğini söyledi. 
 
 
 
Teksöz Esti Gürledi
 
 
 
Konuşmasına “doğruları söylemeye devam edeceğim ve yanlışları eleştirmekten çekinmeyeceğim” sözleriyle sert bir çıkışla başlayan HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 
“Bir kez daha söylüyorum; AKış’in yerine yapılan alışveriş merkezi esnafı ve Antakya trafiğini olumsuz yönde etkileyecek. Biz her zaman esnafımızın yanında durduk, arkasında olduk, hiçbir zaman satılmadık, doğruları söylemeye de devam edeceğiz.” 
 
 
 
“Temizlik ımandan Gelir”
 
 
 
Küçük sanayi sitesi’nin temizlik sorununa da değinen Teksöz, temizlik konusunun çok önemli olduğunu ifade ederek “Küçük Sanayi Sitesinde ne yazık ki, çöp konusunda büyük bir sıkıntı var. ışçi ve kamyon desteği ile kendi göbeğimizi kesmeye çalışıyoruz, Güzelburç Belediyesine bağlı olmamıza rağmen ne yazık ki, esnafımıza destek olmadıkları gözlenmektedir” dedi. 
 
 
Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan dükkânların esnafın evi olduğunu söyleyen Başkan Teksöz, “Müşteri veli nimetimiz. Bu nedenle hem dükkânımızı hem de çevremizi temiz tutmakla hükümlüyüz. Esnafımızdan rica ediyorum akşam giderken dükkânımızda bulunan çöpleri, kalın çöp torbalarına ağzını bağlayarak koymalarını istirham ediyorum. Hiçbir zaman unutulmamalı ki, temizlik imandan gelir” şeklinde konuştu.
 
 
 
“Eksikler Elbette Olacak”
 
 
 
Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay da amaçlarının Antakya’yı layık olduğu yere getirmek olduğunu ifade ederek, “eksikler elbette olacak, önemli olan eksiklerin giderilmesidir
Birbirimize destek olmalıyız, bu anlamda da niyet çok önemli” dedi. 
 
 
 
“Güvenlik Konusunda özel Taktikler Geliştirdik”
 
 
 
Esnafı ve güvenlik konusunu önemsediklerini ifade eden Hatay ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ise “Hiçbir esnaf gerek işine gittiğinde gerekse evine gittiğinde güvenlikle ilgili bir kaygısı olmamalı. Antakya havzasında 450 bin kişi bulunur iken bu rakam gündüz çevre belde ve köylerden gelen vatandaşlarımız ile 550–600 bini bulmakta.
 
 
 
 Bu kadar kalabalık ve büyük bir yerde elbette bazı sorunlar olacak. Hatay Emniyet Müdürlüğü olarak Hırsızlıkla Etkin Mücadele Projesini hayata geçirdik. Evlerden olan hırsızlıkta aile içerisindeki travma oluşmakta. Bunun önüne geçmek içinde özel taktikler geliştirdik, çalışmalarımız devam etmekte.” şeklinde konuştu.
 
 
 
Genel Kurul toplantısına CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay, MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, SP Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan, CHP Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, oda başkanları, kooperatif üyeleri ve davetliler katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir