İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Terminal binası açıldı…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, havaalanın yeni terminal binasının bitmesiyle, bölgenin ve Türkiye’nin sayılı havaalanından biri olacağını söyledi.

Lekesiz, Hatay Havaalanında devam eden yeni terminal binasının inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. ıSKENDERUN, DöRTYOL VE ERZıN halkını ziyaret ettim Hatay Havalanı’ nın ıskenderun, Dörtyol ve Erzin bölgelerinde çok tercih etmemesi üzerine bölge halkını ziyaret ederek, bunun gerekçelerini sorduğunu belirten Lekesiz, şöyle konuştu: ”Tabi bunun altında yanlış bir şey aramak mümkün değil. Bölge halkını dinlediğimde, bana verilen cevap, mevcut terminal binasının yetersiz oluşu, zaman ve ulaşım sorunu yaşadıklarını, bu yüzden de Adana Havaalanını tercih ettiklerini ifade ettiler. Kendi bölge halkının yüzde 50’sinin kullanmamasına karşın, havaalanımız geçen yıl yüzde 309’luk bir oranla Türkiye’de en çok çalışan havaalanları arasına girmeyi başardı. 29 Ekim tarihinde yeni terminal binamızın tamamlanmasıyla bölgemizin ve Türkiye’nin sayılı havaalanı olacağına inanıyorum. Bunu önümüzdeki günlerde hep beraber yaşayarak göreceğiz ve tüm bölge halkımızın kullandığı, daha çağdaş ve modern hizmet anlayışını sergileyen havaalanına sahip olacağımıza inanıyorum.”

Lekesiz, yeni terminal binasının 46 bin 820 metrekare kapalı alanı olacağını belirterek, 3 bin 754 metrekare galeri alanı, dış hatları 2 bin metrekare, iç hatları bin 7 metrekare, restoranlar 9 bin 28 metrekare ile yolcu karşılayıcı, dinlenme salonları, 10 tane pasaport kontrol merkezi, bagaj alım yeri, gümrük muayene yeri, araba kiralama yeri, döviz büroları, kafeterya, PTT hizmet büroları, bilet satış yerleri, VIP salonu, 357 araçlık oto park yeri ile yılda 2 milyon yolcu kapasitesine cevap verecek nitelikte olacağına dikkati çekti.

Hatay Havaalanı Metin Keskingöz ve inşaat sorumlusu Mehmet Tiryaki ile birlikte inşaat sahasını gezen Lekesiz, çalışmaların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında tamamlanacağını ve açılışını yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir