İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Terör örgütüne bir darbe daha…

Hatay’da güvenlik güçleri, PKK terör örgütüne yönelik olarak düzenlediği operasyonda, Amanos Dağı, Gökyar ve yılan deresi kırsalında örgüte ait yaşam malzemesi ile hint keneviri ekili esrar bahçesi bulundu.
 
Hatay ıl Jandarma Komutanlığına bağlı timler, Amanos dağı kırsalında operasyon gerçekleştirdi. örgütün Güney Amanos grubuna yönelik olarak, Yılan ve Gökyar dersi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda örgüte ait olduğu tespit edilen yaşam malzemesi ele geçirildi.
 
Düzenlenen operasyonlarda ayrıca terör örgütü kontrolünde ekilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında 6 ayrı bölgede ormanlık alana ekili halde 435 bin kök Hint kenevir bitkisi ile 47,5 kg kubar esrar maddesi ele geçirdi.
 
Operasyon sırasında ele geçirilen bir not ise uyuşturucu tacirleri ile PKK terör örgütünün bağlantısını belgeler nitelikte. Düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan M.ö. ve A.B. terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak ve uyuşturucu ticareti yapmak suçlaması ile çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Hatay ıl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin uyuşturucu tacirlerine yönelik 2010 yılının ilk 7 ayında gerçekleştirilen operasyonlarda 3 Milyon 196 bin 295 kök Hint kenevir bitkisi ele geçirilirken, 2 milyon 795 bin 493 Kğ kubar esrar maddesi ele geçirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir