İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teröre ınat Yatırıma Devam

TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve ATB Başkanı Kuseyri: “ülkemiz teröre inat üretime, yatırıma devam edecek”
 
 
 
AA
 
 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, terörle mücadeleden asla taviz verilmeyeceğini, Türkiye’nin teröre inat üretime ve yatırıma devam edeceğini ifade etti. 
 
 
 
Kuseyri, son dönemde artan terör olaylarına yönelik yaptığı yazılı açıklamada, böyle bir dönemde milletin acısını ve öfkesini artıracak ifadeler kullanmak ve dış güçlerin istediği gibi davranmanın yanlış olduğunu söyledi. 
 
 
 
“Teröre ınat Birlik, Teröre ınat üretim, Teröre ınat Yatırım ıçin Kararlıyız”
 
 
 
Soğukkanlılıkla, sağduyuyla, terörün siyaset üstü milli bir dava olduğunu bilen insanlar olarak vatandaşları uyarmak durumunda olduklarını ifade eden Kuseyri, açıklamasında şunları belirtti: 
 
 
 
“Vatanımızın üzerinde oyunlar oynandığı bugünlerde tarihe not düşmek, bunlara karşı durmak bizim vatanımıza, milletimize, ecdadımıza ve çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzdur. Bu sorumlulukla siyasi partilerimize ve milletimize, teröre ve dış destekçilerine karşı birlik ve beraberlik çağrısı yapıyoruz. Bu kadar kan akarken, ocaklar sönerken, artık siyasi çekişmeleri görmememiz lazımdır. 
 
 
 
Teröre inat birlik, teröre inat üretim, teröre inat yatırım için kararlıyız. Terör belasını ortadan kaldırmanın yolu ekonomik kalkınmadan, birlik ve beraberlik içinde çalışmaktan geçiyor. ülkemiz teröre inat üretime, yatırıma devam edecek.”
 
 
 
“Suriye’nin Ekonomimize Olan Yükü Artmaktadır”
 
 
 
Suriye’deki olayların uzamasının her açıdan Hatay’ı zora soktuğunu ifade eden Kuseyri, şöyle devam etti: 
 
 
 
“Artan terörle Suriye’de yaşanan iç savaş arasındaki paralellik ülkemizin ekonomik ve ticari açıdan da zarar görmesini neden olmuştur. Suriye’nin ekonomimize olan yükü artmaktadır. Bu konular gündemimizi ve zihinlerimizi meşgul ederken, ekonomimiz haliyle ikinci planda kalmaktadır. Oysa biliyoruz ki, yoksulluk, işsizlik ve cahillik terörün zeminidir. Bu nedenle Türkiye ne olursa olsun ekonomi gündemini ihmal etmemeli ve büyümeye devam etmelidir.
 
 
 
 Zaten ekonomideki yavaşlama son aylarda artık her yerde hissedilir duruma gelmiştir. Bunun üzerine bir de Suriye sınırının kapanması piyasalarda ödeme sıkıntısını ortaya çıkardı. 
 
 
 
Buna karşın dünyanın en önemli ekonomilerinden tarihi derecede olumsuz rakamlar gelirken, Türkiye’nin büyümeye devam etmesi, ihracatın artması ve işsizliğin tek hanelere düşmesi de umut vericidir.”
 
 
 
Türkiye’nin başarılarını gölgelemeye, barış ve huzur ortamını bozmaya çalışanların hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağını da vurgulayan Kuseyri, omuz omuza vererek üretmeye ve ülkenin aydınlık geleceğine birlikte yürümeye kararlılıkla devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir