İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Terörü Lanetliyoruz…

Memur-Sen Hatay ıl Temsilcisi Ali Bayır, huzurdan rahatsız olanların yine sahneye çıktığını belirterek, saldırıların, asla amacına ulaşamayacağını bildirdi. Bayır, yazılı açıklamasında, Tokat’ın Reşadiye ilçesi Sazak Köyü yakınlarında devriye görevi yapan jandarma ekiplerine teröristlerin ateş açması sonucu 7 askerin şehit olması ve 3 askerin de yaralanmasının yürekleri yaktığını ifade etti.
ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozup, kardeşlik ortamını dinamitlemek isteyenlere karşı oluşturulan barış ve kardeşlik havası, bazı mihraklarca tekrar kaosa dönüştürülmek istendiğini belirten Bayır, şöyle devam etti: “Huzurdan rahatsız olanların yine sahneye çıktı, saldırılar, asla amacına ulaşamayacak. Demokratik açılım ve onun oluşturduğu ılımlı hava, terör örgütleri, onların yandaşları ve mensuplarında bir panik ve telaş ortamı oluşturmuştur. Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları, kursaklarında kalacak.
 
Aziz milletimiz artık provakasyonlara gelmeyecek, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır. Kendisini toplumun bir kesiminin temsilcisi olarak ortaya koyup, milletimizin canını yakanların, çocukların eline taş tutuşturup sokağa sürenlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkma vakti gelmiştir. Yüzlerindeki maskenin düşecek olmasının telaşıyla, son çırpınışlarını yapan terör örgütü ve mensupları, bundan sonra arzuladıkları ortamı bu ülke sınırları içinde bulamayacaktır. Vatandaşlarımızın ve askerlerimizin hayatına kasteden bu tür hain saldırı ve provokasyonlar, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.