İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tikrit’ten Canda’ya Ziyaret

Irak Tikrit üniversitesi Selahattin Eyyubi Tarih ve Medeniyet çalışmaları Merkezi Müdürü Prof. Talab sabbar Mahal Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin CANDA’ ya nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Rektör CANDA; Prof. Talab sabbar Mahal ‘ a Hatay’ ın kültürel, doğal değerleri ve Mustafa Kemal üniversitesi’ nin gelişimi hakkında bilgiler verdi. Prof. Talab sabbar Mahal “Hatay’ ın tarihi yerlerini gezdim.
 
Medeniyetlerin buluştuğu bu güzel kente hayran kaldım. Ayrıca Mustafa Kemal üniversitesi’ nin çok hızlı bir gelişim içerisinde olması beni şaşırttı. Sayın CANDA’ ya en başta bize göstermiş olduğu misafirperverliği, sıcak dostluğu için ve bu güzel kentteki kültürel ve doğal değerlere sahip çıktığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Mustafa Kemal üniversitesi’ ndeki ilgi, dostluk beni çok etkiledi.
 
Zamanım çok kısıtlı ama ileriki günlerde mutlaka tekrar Antakya’ ya gelerek sizleri yeniden ziyaret etmek isterim. Buradaki sıcak dostluğu üniversitemdeki, ülkemdeki, herkese anlatacağım.”dedi. Rektör CANDA; “Prof. Talab sabbar Mahal’ ın üniversitemizi ziyaretinden çok memnun kaldık. Zengin kültürümüzün kaynaştırıcı ve birleştirici özelliklerinden faydalanarak kentimize gelen misafirlerimizin ülkemiz, memleketimiz ve üniversitemiz hakkında olumlu izlenimler edinmesi bizi çok mutlu etmektedir.
 
Biz Mustafa Kemal üniversitesi olarak tarihimize ve kültürümüze her zaman sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz.” dedi. Rektör CANDA, ziyareti sırasında Prof. Talab sabbar Mahal’ a plaket sundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir