İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TKGTV’ den Okullara Yardım…

Domuz gribine karşı okulların temizlenmesi için Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı (TKGTV)’nca okullara temizlik yardımı sürüyor.Kırsal okullara yardım malzeme yapan TKGTV dün Antakya’ daki ıstiklal ılköğretim Okuluna yardım malzemesinde bulundu.
 
Ergüner; “Sorumluluık Bilinciyle Harekete Geçmiş Bulunuyoruz…Malzeme dağıtımında konuşan Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı (TKGTV) Hatay şube Başkanı Gül Ergüner, ”Halkımızdan aldığımız güç ve destekle kırsaldaki tüm okullarımıza hijyen adına temizlik maddeleri ve maskeler dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.Türkiye ve dünyayı sarsarak etkisi altına alan Domuz Gribi’ ne karşı her kurum üzerine düşün görevi yerine getirmek üzere seferber olmuş duruma olduğunu ifade eden Başkan Ergüner, ”Biz de ılimizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan TKGTV olarak her konuya olan duyarlılığımızla bu hususta da uhdemize düşen görevi büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getirmek için harekete geçmiş bulunuyoruz.
 
Temizliğin önem arz ettiği bu hastalığa karşı önlem amacıyla okullarımıza temizlik maddelerini ulaştırmayı hedefledik. şuana kadar 11 ilköğretim okuluna sıvı sabun, deterjan, çamaşır suyu gibi temizlik maddelerini ulaştırdık.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı korumak, sağlıklı bir ortamda yetişmelerini sağlamak hepimizin öncelikli görevidir.Halkımızdan aldığımız güç ve destekle kırsaldaki tüm okullarımıza hijyen adına temizlik maddeleri ve maskeler dağıtmaya devam edeceğiz.
 
Bugün ıstiklal ılköğretim Okulu’na bu hizmeti getirdik. Bundan sonra da ihtiyaç duyulan her okulumuza katkı sağlamayı görev addetmekteyiz.ınşallah bu hastalık ta bir önce daha fazla zayiat vermeden ülkemizi terk eder. Biz de hizmetlerimizi halkımızın başta ihtiyaçlarına kanalize ederiz. Tüm milletimize, ülkemize geçmiş olsun der saygılarımızı sunarım”.Başkan Ergüner, ıstiklal ılköğretim Okulu’na 200 kilo sıvı sabun ile 200 kilo çamaşır suyunu Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Karabulut’ a teslim etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir