İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toplantı Ottomanda Yapıldı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA) 5. Kalkınma Kurulu Toplantısı 28-29 Ağustos tarihlerinde Antakya Ottoman Otel’de gerçekleştirildi
 
 
Haber Merkezi
 
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren DOğAKA Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız kalkınma kurulunun bölge sorunlarını ve çözüm önerilerini sunma gibi önemli bir fonksiyona sahip olduğunu belirterek, ajansın bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ve 2011 yılı faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
 
 
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve DOğAKA Kalkınma Kurulu Başkanı şahin Balcıoğlu ise, ajansın yürüttüğü başarılı çalışmalar sonucu bölgeye yaptığı katkıların bölge insanın ilgisi ile doğru orantılı olduğunu, paydaşların bu toplantılara etkin katılımının çalışmaların daha verimli yürütülmesi için önem arz ettiğini ifade etti.
 
 
Hatay Valisi ve DOğAKA Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Lekesiz’i vekaleten toplantıya katılan Vali Yardımcısı Mustafa Akdoğan; Kalkınma Ajanslarının kuruluş süreci ile ilgili bilgi vererek konuşmasına başladı. Kalkınma Ajanslarının hibe mekanizmaları dışında bölge kalkınmasındaki sosya-kültürel, iktisadi ve kurumlar arası işbirliği ile yatırımların bölgeye çekilmesi gibi birçok önemli rol ve fonksiyonu bünyesinde barındırdığını belirtti.
 
 
Yapılan konuşmaların ardından “Yatırımlarda Devlet Yardımları” konulu bir sunum yapan Abdülkadir Dedeoğlu, yeni teşvik sistemi ve yararlanma yolları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
 
 
Toplantının ikinci gününde yerel paydaşların katılımı ile ajans uzmanları tarafından Bölge planı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen moderasyonlarda elde edilen veriler Kalkınma Kurulu Sonuç bildirgesine yansıtılmak üzere kurul üyelerinin görüşlerine tekrar sunuldu.
 
 Alınan kararların bölgemize hayırlı olması dilek ve temennileri ile toplantı sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir