İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toplu iş sözleşmesi imzalandı…

çekmece Belde Belediyesi ile DıSK Genel-ış Sendikası arasında 29 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir’in makamında gerçekleşen protokol imza töreninde, en düşük işçi maaşının, ikramiyeler ve sosyal yardımlar dışında bin 550 TL olduğu ve 150 TL artış sağlandığı bildirildi.
 
özenir, belediye yönetimi olarak her zaman emekten yana olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Toplu iş sözleşmesinin işçilere hayırlı olmasını dileyen özenir, aldıkları paranın hakkını vermelerini isteyerek, herkesin üstüne düşen görevi yerine getirme zorunluluğu bulunduğuna dikkati çekti.
DıSK Genel-ış Sendikası Hatay şube Başkanı Mehmet Güleryüz ise işçilerin aylık ücretleri dışındaki sosyal yardımlara da yüzde 15 ile yüzde 25 civarında zam geldiğini belirterek, personel alacaklarını zamanında ödeyen ve bu konuda hassasiyet gösteren Belediye Başkanı özenir’e teşekkür etti.
 
Güleryüz, bu dönem en rahat sözleşmeyi çekmece Belediyesi’nde imzaladıklarını ifade ederek, “ış barışının sağlanması adına iyi bir toplu iş sözleşmesi imzalayarak, taraflarca mutlu sona ulaştık. Başkan özenir, emekten yana olduğunu bizlere gösterdi. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir