İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Toplumun işbirliğine ihtiyaç var…

ıskenderun Koruma Kurulu ‘Suça Sürüklenen çocuklara ılişkin Proje’ yi ele aldı. Bu projeyle çocukların suçtan uzak kalmasının amaçlandığı kaydedilirken, ıskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, suçun önüne geçilmesini bir cümleyle özetledi: ıskenderun Koruma Kurulu, Ekim ayı Olağan Toplantısı’ nda “Suça sürüklenen çocuklara ilişkin Proje” masaya yatırıldı.
 ıskenderun Belediyesi Briç Salonu’ nda düzenlenen toplantı da kurulun üyeleri ıskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan başkanlığında bir araya geldi. Toplantı da ilk olarak konuşan ıskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, bu projeyle ıskenderun’d a suça sürüklenen çocukların toplumla bütünleşerek, suçtan uzak kalmalarının amaçlandığını söyledi. ülkemizde son yıllarda meydana gelen suç ve suçlu sayısındaki artışa paralel olarak çocuk suçluluğunda da artan bir ivme gözlendiğinin altını çizen Başsavcı Ercan, “Bu yüzden çocuk suçluluğunun önüne geçebilmek için toplumun bütün kesimlerinin işbirliğine ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekilmiştir. ,
Bu konuda yerel yönetimler ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının içinde bulunduğu projelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sorumluluğu üzerinde taşıyan ıskenderun Koruma Kurulu bir adaptasyon programı düzenleyerek çocukların enerjilerini olumlu yönde kullanabilecekleri spor ve müzik gibi alanlara yönlendirilmesi için sosyal bir projeyi gündemine almıştır” şeklinde konuştu.
Toplantıya ıskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Denetimli Serbestlik Müdürü ömer Taşçı, Türkiye ış Kur ılçe Müdürü Mehmet Yüksel, Halk Bankası Müdürü Mevlüt Kocakaya, Ziraat Bankası Müdürü Mustafa Yalçınkaya, Ziraat Odası Başkanı, Alican Yüksekbaş, ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili Müfit Tennioğlu, Tosyalı Demir çelik A.ş’den Bülent Turgutalp, ısdemir’den Hakan Onur, Yazıcılar D.ç yetkilisi Osman Gözükara, Gemont A,ş’den Muhittin Aktaş, Halk Eğitim Merkezi Müdür Başyardımcısı Ali Koç, Milli Eğitim şube Müdürü Yılmaz Balaban katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir